Zerwane Alimenty - Przekroczony dochód o 9zł

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Zerwane Alimenty - Przekroczony dochód o 9zł

Postprzez elbuero » Śr, 24 paź 2012, 01:11

Witam

Jestem matką samotnie wychowującą dwójkę dzieci (syn 21 lat, córka 11 lat). W gospodarstwie domowym razem ze mną jest 4 osoby (ja, starszy syn w wieku 26 lat "bezrobotny", córka wiek 11 lat "ucząca się", młodszy syn 21 lat "student"). Podkreślam iż utrzymuję całą rodzinę gospodarstwa domowego. Do października obecnego roku dostawałam świadczenia alimentacyjne z MOPS na moją córkę 11 lat i syna 21 lat.

Alimenty zostały zerwane względem przekroczenia rocznego dochodu o 9,37 zł.
Nie wliczyłam mojego najstarszego syna (26 lat) jako członka rodziny do dochodu, bo powiedziano mi w MOPS że jeśli osoba przekroczyła 25-rok życia jest osobą pełnosprawną, nie wlicza się jako członek rodziny.

Czy to jest zgodne z prawem?

Czy teraz moge dopisać syna jako członka rodziny?

Czy alimenty w tym przypadku będą wznowione?
elbuero
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 24 paź 2012, 01:10

Re: Zerwane Alimenty - Przekroczony dochód o 9zł

Postprzez nightingale » So, 27 paź 2012, 04:06

Jeżeli mówi Pani o zasiłku rodzinnym przysługującym z MOPS, to przysługuje on do ukończenia przez dziecko 24 roku życia, jeżeli kontynuuje ono naukę w szkole lub w szkole wyższej i legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.
nightingale
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2012, 09:05


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron