Radio internetowe/niezrzeszeni autorzy

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Radio internetowe/niezrzeszeni autorzy

Postprzez p4vlo » Pt, 19 paź 2012, 10:02

Witam.
Szukam już n-ty dzień z kolei ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Wiem że ZAIKS chroni autorów niezrzeszonych z tym stowarzyszeniem lecz czy byłoby naruszeniem prawa stworzenie radia internetowego gdzie autorzy niezrzeszeni mogliby sami dodawać swoje utwory. Wykonawca mógłby sam własnoręcznie przesyłać swoje utwory na serwer, jednak przed przesłaniem utwory musiałby zaakceptować regulamin w którym byłby zapić w stylu "osoba dodająca dany utwór na serwer oświadcza że jest pełnoprawnym właścicielem danego utworu, a akceptując regulamin nie będzie się domagać żadnych pieniędzy za odtwarzanie tego utworu w radiu". Trzeba byłoby tylko to ładnie w słowa ubrać ale interesuje mnie tylko to czy przejdzie stworzenie takiego radia w którym odtwarzana muzyka będzie dodana przez samych autorów?
Proszę o odpowiedź bo bardzo zależy mi na rozjaśnieniu tej sprawy.
p4vlo
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 19 paź 2012, 10:02

Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości