Spor o opieke nad wspolna nieruchomoscia

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Spor o opieke nad wspolna nieruchomoscia

Postprzez pixpixel » So, 1 wrz 2012, 23:39

Witam
Potrzebuje pomocy a sprawa wyglada tak :

Od 3 lat jestem wspolwascicielem nieruchomosci razem z mlodszym bratem . Kamienice dostalismy w spadku po ojcu.
Nasze pokrewienstwo jest tylko ze strony ojca. Interesami mojego brata zajmuje sie jego matka poniewaz on nie jest jeszcze pelnoletni. W kamienicy znajduja sie 4 mieszkania ktore sa wynajmowane. Sad przyznal nam po 50 % prawa do wlasnosci.


3 lata temu gdy mialem 17 lat moja mam dogadala sie z jego mama ze to jego mama bedzie prowadzic wynajem mieszkan i bedzie zajmowac sie wszystkimi sprawami administracyjnymi i finansowymi. Nie mialem wtedy nic do powiedzenia poniewaz nie mialem wieku pelnoletniego . Matka mojego brata od 3 lat zajmuje sie sprawami tej kamienicy a ja mam zarzuty co do jej pracy.

O to one :
-Kamienica przynosi marne zyski badz zadne
- Umowy z najemcami sa niekorzystnie skonstruowane dla wynajmujacyh
- Wpsolwasciciel ogranicza mi poruszanie sie po kamienicy nawet w wolnych lokalach i budynku gospodarczym
- Wspolwlasciciel wymaga odemnie przepisania umowy za prad i gaz na mnie gdy ja nie zajmuje sie sprawami finansowymi kamienicy i nie mam podpisanych umow z najemcami ( nie ufam tym ludzia dlatego tez umowy nie przepisze,nie sa to ludzie znalezieni przezemnie)
- Wspolwasciciel nei przedstawia mnie nowym najemca
- Wielu najemcow nie placi regularnie czynszu bez zadnych konsekwencji a ja nie otrzymuje pieniedzy poprzez nieudolnosc wspolwlasciciela
- OStatnimi czasy pojawily sie grozby i dziwne telefony od bylych najemcow (np. dotyczace spalenia nieruchomosci)
- Wspolwasciciel nie informuje mnie o nowych inwestycjach przeprowadzanych w nieruchomosci ,dowiaduje sie dopiero przy rozliczeniu miesiecznym (po fakcie)
- Wspolwlasciciel nie wywiazuje sie z umowy slownej w ktorej bylo powiedziane o rozliczeniu miesiecznym do 3 dnia nastepnego miesiaca.

Moj cel :
Przejac prowadzenie nieruchomosci ,zajac sie sprawami finansowymi, wprowadzic wlasnych lokatorow ,przejac obowiazki zarzadcy nieruchomosci ktore sprawuje od 3 lat matka wspolwasciciela.

Moje pytania :
Do jakiego sadu zwrocic sie o rozwiazanie sprawy ?
Jaki wniosek musze napisac do sadu ? ( czy sa gdzies wzory badz pisma na ktorych sklada sie podanie do sadu )

pozdrawiam Przemek
pixpixel
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 1 wrz 2012, 23:12

Re: Spor o opieke nad wspolna nieruchomoscia

Postprzez Robert. » N, 2 wrz 2012, 05:31

Witam serdecznie,

Na wstępie proszę pamiętać, że na podstawie art. 205 k.c. ma Pan prawo, jako współwłaściciel, korzystać z rzeczy wspólnej.

Wyznaczenie zarządcy to sprawa dla sąduk, należy złożyć stosowny wniosek o zmianę zarządcy - w tym przypadku właściwym jest sąd rejonowy właściwy ze względu na miejsce położenia nieruchomości. Należy złożyć wniosek
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: Spor o opieke nad wspolna nieruchomoscia

Postprzez pixpixel » Pn, 3 wrz 2012, 00:33

Dziekuje za pomocna wypowiedz . Mam jeszcze jedno pytanie czy w sadzie znajduja sie specjalne papiery na ktorych sklada sie wniosek ?
pixpixel
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 1 wrz 2012, 23:12

Re: Spor o opieke nad wspolna nieruchomoscia

Postprzez Robert. » Śr, 5 wrz 2012, 10:14

Tak, w sądzie Pan dostanie specjalny formularz, na którym taki wniosek się składa.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron