• Porady prawne
Euro-tax.pl

Sprzedaż na aukcji internetowej

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Sprzedaż na aukcji internetowej

Postprzez mat7777 » Cz, 16 sie 2012, 22:44

Czy jak osoba sprzedaje w na aukcji w serwisie internetowym np: na allegro przedmiot po wyższej cenie niż jest na paragonie zakupu dołączonym do niego. Czy jest to zgodne z prawem bez prowadzenia własnej działalności gospodarczej ?????
mat7777
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 16 sie 2012, 22:42

Re: Sprzedaż na aukcji internetowej

Postprzez Robert. » Pt, 17 sie 2012, 05:23

Czy dołączony paragon jest dowodem dla kupującego zakupu wystawionego przez Pana przedmiotu, czy służy innym celom (jak np. objęciem gwarancją)?
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: Sprzedaż na aukcji internetowej

Postprzez mat7777 » Pt, 17 sie 2012, 09:08

Ma służyć temu, że dzięki paragonowi produkt jest objęty gwarancją.
mat7777
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 16 sie 2012, 22:42

Re: Sprzedaż na aukcji internetowej

Postprzez Robert. » N, 19 sie 2012, 23:40

Skoro zatem nie Pan paragon wystawia to nic w tym złego.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: Sprzedaż na aukcji internetowej

Postprzez kinia89 » Pt, 2 kwi 2021, 14:26

Ja czasami kupuję na takich aukcjach różne rzeczy, ale głównie raczej wybieram sprawdzone sklepy. Przykładowo teraz odkryłam firmę gastromania.pl, gdzie planuje kupić chociażby wieszak do pokrywek. Lubię mieć porządek w kuchni, a nigdy nie mam co zrobić z tymi pokrywkami.
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości