Spółdzielnia Mieszkaniowa, a wykup mieszkania.

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Spółdzielnia Mieszkaniowa, a wykup mieszkania.

Postprzez Hanka60 » Pt, 3 sie 2012, 01:52

Zapytanie w sprawie rekompensaty za wykup lokatorskiego mieszkania w prawo własności.

Obecnie moje mieszkanie ma tytuł prawny do zajmowanego lokalu, spółdzielcze prawo do lokalu własnościowe.
Moja spółdzielnia mieszkaniowa na początku 2001r. nękała mnie pismami dotyczącymi wykupu mieszkania z 90% bonifikatą. Chodziło o przekształcenie lokatorskiego mieszkania w prawo własnościowe i tak uczyniłam dnia 5 kwietnia 2001r.
Warunki finansowe:
Aktualna wartość mieszkania 47,0 m2 x cena 1300,- zł. = 61.100,- zł
Zwaloryzowany wkład mieszkaniowy 34.216 ,-zł
Ustalona dopłata do wkładu (poz.1-2) 26.884 ,- zł
Udzielona bonifikata w wysokości 90% 24.196 ,- zł
Kwota do dopłaty (poz. 3-4+5) 2.689 ,-zł

Czy mogę ubiegać się o rekompensatę za wykup mieszkania, od spółdzielni mieszkaniowej?
Hanka60
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 3 sie 2012, 01:50

Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa, a wykup mieszkania.

Postprzez Robert. » Pt, 3 sie 2012, 23:33

Z jakiego tytułu miałaby być ta rekompensata?
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa, a wykup mieszkania.

Postprzez Hanka60 » So, 4 sie 2012, 02:38

[quote="Robert."]Z jakiego tytułu miałaby być ta rekompensata?[/quote]

Chodzi mi o ustawę dla osób, które wykupiły mieszkania po 23 kwietnia 2001r. (art. 6 nowelizacji), czyli po wejściu w życie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, jak również osoby, które zdecydowały się na wykup mieszkań w latach 90.

Osoby zostaną zwolnione przez SM, ze składki na fundusz remontowy, ze względu na wykup mieszkania na gorszych zasadach.

Ja wykupiłam mieszkanie od SM dnia 5 kwietnia 2001r. czy mnie też ta ustawa dotyczy obecnie?
Hanka60
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 3 sie 2012, 01:50

Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa, a wykup mieszkania.

Postprzez Robert. » So, 4 sie 2012, 09:53

Proszę rzucić okiem na ciekawy artykuł: http://www.se.pl/twoje-pieniadze/opinie ... 3.html?p=1

Jak sądzę, to właśnie z takim problemem się Pani zwróciła. Wszystko jest dobrze opisane krok po kroku, nie ma potrzeby tego tu cytować.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron