SKARGA NA KOMORNIKA?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

SKARGA NA KOMORNIKA?

Postprzez gosia136 » Cz, 16 lut 2012, 02:41

Witam, Otrzymałam informacje od komornika iz umarza on postepowanie gdyz wierzyciel zgłosił otrzymanie kwoty. Chodziło o grzywnę za psa bez kagańca. Grzywnę zapłaciłam po terminie (wtedy gdy zgromadziłam potrzebną kwotę). Do dnia zapłaty nie otrzymałam od komornika pisma, że wszczyna on jakiekolwiek czynności (nie unikałam, nikt do domu nie przyszedł, nikt nie wysłał listu, nie było w skrzynce awizo, w drzwiach nie było kartki ani nic), Aż do dziś, że mam zapłacić koszty komornicze. Jakie? nikt mnie o egzekucji nie powiadomił. Naliczyl 293 złote i 37 groszy. Żaden komornik u mnie nie był. Zapłaciłam bo i tak musiałam. Pisze, że mogę wnieść skargę. Zostało mi 6 dni, bardzo proszę o podpowiedz co mam zrobić?Skarga na specjalnym druku? Jakim? Czy mogę być zwolniona od opłat od wniesienia skargi ze względu na ciężką sytuację (bezrobotni)? Zapłaciłam i nie wiedziałam, że trafiło do komornika. Czy składając skargę mogę się powołać na art.805 kpc. a niedoręczenie korespondencji podciągnąć pod bezczynność komornika. art. 805 KPC mówi, że komornik powinien dostarczyć pismo o wszczęciu egzekucji, ja nic takiego nie otrzymałam. Prosze o podpowiedz co mam zrobić.
gosia136
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 16 lut 2012, 02:36

Re: SKARGA NA KOMORNIKA?

Postprzez nightingale » So, 4 sie 2012, 05:44

Skargę na czynności i ew. zaniechania komornika reguluje art. 767 k.p.c. Powinna ona czynić zadość wymaganiom pisma procesowego (zawierać nazwę pisma, sąd, do którego jest składana, nadawcę) oraz określać zaskarżoną czynność lub czynność, której zaniechano, jak również wniosek o zmianę, uchylenie lub dokonanie czynności wraz z uzasadnieniem. Do rozpoznania skargi właściwy jest sąd rejonowy, w którym działa komornik.
Od skargi na czynności komornika pobiera się opłatą stałą w wysokości 100 zł. Należy jednak pamiętać, iż zwolnienie od kosztów sądowych, przyznane stronie przez sąd w postępowaniu rozpoznawczym lub z którego strona korzysta z mocy ustawy, rozciąga się także na postępowanie egzekucyjne.
nightingale
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2012, 09:05


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości