alimenty- prosze przeczytaj!

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

alimenty- prosze przeczytaj!

Postprzez lucyna_laska » So, 16 cze 2012, 07:15

Ojciec mojej prawie 4letniej dzis corki od 2009 roku placi alimenty 300zl. A raczej powienien placic bo po roku mu sie odwidzialo i obowiazek przejal MOPS. Zglosilam to do komornika, ale jest nie wyplacalny bo pracuje na czarno. Zglosilam to tez na policje i zostal skazany za nieplacenie alimetow, poniewaz oprocz tego ze nie placi to od 3 lat wogole dziecka nie chcial widziec, twierdzi ze ona go nie interesuje. Teraz chce wnosic o podwyzszenie do 500zl. Dodam ze corka nie chodzi do przedszkola, jest caly czas w domu a ja nie pracuje bo wychowuje tez mlodsza corke niepelnosprawna ktora mam z moim mezem- on tez utrzymej nas wszystkie. Czy mam szanse na wieksze alimenty?
lucyna_laska
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 16 cze 2012, 07:14

Re: alimenty- prosze przeczytaj!

Postprzez nightingale » Cz, 2 sie 2012, 21:05

Witam serdecznie,

kwestię ewentualnego podwyższenia alimentów reguluje art. 138 k.r.i o.: ' W razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego'. Brane pod uwagę są przede wszystkim potrzeby uprawnionego- dziecka, takie jak nauka, lekarstwa, wizyty lekarskie, środki pielęgnacyjne, a także możliwości finansowe zobowiązanego. Należy zatem wytoczyć powództwo o podwyższenie alimentów i w uzasadnieniu wskazać zmianę stosunków, wzrost potrzeb dziecka w stosunku do stanu z zasądzenia alimentów w poprzedniej wysokości.
Powództwo takie, można, zgodnie z art. 32 k.p.c., wytoczyć według miejsca zamieszkania osoby uprawnionej, tj. dziecka, a nie pozwanego.

pozdrawiam
nightingale
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2012, 09:05


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron