NIewywiązanie się z umowy sprzedaży

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

NIewywiązanie się z umowy sprzedaży

Postprzez dzohar » Cz, 26 lip 2012, 05:13

Witam,
w 14.05.2012 kupiłam na http://www.grupon.pl okazjonalnie materac który kosztował 999zł, wysłałam pieniądze jeszcze w ten sam dzień a materac miał zostać dostarczony do 2 tygodni.
po 2 tygodniach napisałam maila z prośbą o wyjaśnienie dlaczego nie został mi on jeszcze dostarczony, dostałam odpowiedź że firma ma problem z transportem i materac zostanie dostarczony najpóźniej do 13.07. jeżeli mi to nie odpowiada proponują mi zwro pieniędzy. Poniewaz cena była bardzo atrakcyjna postanowiłam jeszcze poczekać.
15.07 w poniedziałek dzwoniłam do firmy z prośbą o wyjaśnienie dlaczego jeszcze nie dostałam zakupionego materaca, niestety nikt nie był w stanie mi pomóc, napisałam kolejnego maila z prośbą o wyjaśnienie (dn. 20.07.).
22.07 dostałam odpowiedz że nie mają informacji od firmy która miała mi materac dostarczyć i nie wiedzą kiedy zamówienie może być zrealizowane, ale mogą mi oddać pieniądze.
Moje pytanie brzmi czy po ponad 2 miesiącach przetrzymywania moich pieniędzy nie powinnam się ubiegać o zwrot kosztów + odsetki?
Firma przetrzymywała prawie 1000zł przez 2 miesiące i nie wywiązała się z umowy czy mogę coś więcej z tym zrobic?
Niestety nie znam się konpletnie na prawie i byłabym wdzięczna jeżeli ktoś by mi pomógł.
dzohar
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 05:00

Re: NIewywiązanie się z umowy sprzedaży

Postprzez Robert. » Cz, 2 sie 2012, 03:52

Wina tutaj nie leży po stronie sprzedającego, a jego kontrahenta, więc ciężko by było obarczać go odpowiedzialnością za opóźnienie. Można próbować walczyć o jakieś odszkodowanie, ale koniecznym będzie wykazanie szkody, jaka wynikła z nieterminowej realizacji zamówienia.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron