wyłączenie (zmiana) sędziego w sprawie

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

wyłączenie (zmiana) sędziego w sprawie

Postprzez justyna1985 » Śr, 1 sie 2012, 05:51

Nie wiem czy dobry dział wybrałam? Jeśli nie to z góry przepraszam.
W marcu tego roku miałam wypadek. Bus przejechał mi po nogach tylnym kołem. W wyniku czego doznałam złamania kości podudzia w prawej nodze i w lewej pęknięcia tkanki mięśniowej (rana szyta). Do tej pory prawa noga jest leczona. Jestem na zwolnieniu lekarskim.
Z miejsca zdarzenia jest nagranie monitoringu z kilku kamer.
Pierwsza sprawa o ile pamiętam w celu ustalenia sprawcy (nie orientuje się w tym) została umorzona, sędzina nie uznała argumentu niezgodności zeznań kierowcy z tym co było widoczne na monitoringu. w wyniku czego zostałam skazana na grzywnę, nie przyznałam się do winy ze względu na sformułowanie oskarżenia. Sprawa ponownie trafiła do sądu i ponownie będzie ją prowadziła ta sama sędzina.
Nie był powołany biegły do spraw drogowych czy wypadkowych.
W związku z powyższym mam pytanie: jakie kroki mogę podjąć w celu zmiany sędziny.
justyna1985
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 05:49

Re: wyłączenie (zmiana) sędziego w sprawie

Postprzez Robert. » Śr, 1 sie 2012, 06:55

Należy złożyć wniosek w sądzie o wyłączenie sędziego uzasadniając dlaczego uważa się, że istnieje okoliczność mogąca wywołać uzasadnioną wątpliwość co do jego bezstronności.

Trzeba też pamiętać o tym, że po rozpoczęciu przewodu sądowego taki wniosek można złożyć tylko wtedy, gdy powód wyłączenia powstał lub stał się znany stronie dopiero po jego rozpoczęciu, w przeciwnym razie wniosek pozostawia się bez rozpoznania.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06


Powrót do Prawo Wykroczeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron