Pozew o rozwód - wzór

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Pozew o rozwód - wzór

Postprzez justyna85 » Pt, 29 cze 2012, 22:14

chce wziac rozwód ale nie wiem od czego zaczac.jestesmy małzenstwem 4 lata byłam glupia zakochana i myslałam ze uda mi sie zmienic męża na leprzego człowieka mamy dwóch synów rok i 5 lat. ciagle jestem ponizana i zamknieta w czterech scianach tylko dzieci zakupy sprzatanie gotowanie i usługiwanie jemu. ciagle krzyczy na nas starszego syna ciagle popycha a i młodszy potrafi po tyłku dostac za to ze płacze mamy w domu terror od 4 lat praktycznie non stop popychanie wyzywanie grożenie poniżanie i wiele innych podobnych rzeczy. uciekałam juz nie jeden raz i za każdym razem głupia wracałam bo obiecywał że sie zmieni ze przestanie pic bo ciagle to robi i ogólnie bedzie nas dobrze trakował. na dzien dzisiejszy chce wziac rozwód ale sie boje bo ciagle mnie kontroluje i grozi nie mam dowodów bo wszystkie nagrania zdjecia usowa tylko świadkowie. pomózcie mi nabrac tej pewnosci siebie co mam zrobic dla moich dzieci zeby nie musiały tego przezywac.
justyna85
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 29 cze 2012, 21:57

Pozew rozwodowy - wzór

Postprzez temida86 » Wt, 17 lip 2012, 09:29

Szanowna Pani
Aby rozwiązac malżeństwo w Polsce należy złozyć pozew do Sądu rodzinnego, inaczej mowiąc wytoczyć powództwo.W Pozwie czyli pismie jakim sklada się do Sadu nalezy zaznaczyć

1Rodzaj Sądu
Okregowy miejsca zamieszkania
2Powoda
Pani Dane
3Pozwanego
Meża dane
Treśc
POZEW O ROZWOD
wnoszę o
-rozwiązanie małżenstwa zawartego data miejsce
-powierzenie opieki nad małletnimi dziecmi imie nazwisko data urodzenia
-podzial majątku
-o zobowiązanie pozwanego........ do ponoszenia kosztow utrzymania dzieci w wys ......platnych do rak matki.......
Ponadto wnoszę o
-wezwanie świadków
imiona i nazwiska
dalej piszemy uzasadnienie
na końcu podpis
i infromacja o zalącznikach
Polecam lekturę artykułu http://lexvin.pl/prawo/4225/Dziecko-po-rozwodzie http://lexvin.pl/prawo/3415/Pozew-o-rozw%C3%B3d
Mam nadzieję ze nieco pomogłam Pozdrawiam
temida86
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 21 cze 2012, 08:04


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość