Kradzież z włamaniem - przestępstwo z art. 279 §1 kk

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Kradzież z włamaniem - przestępstwo z art. 279 §1 kk

Postprzez niewiadomo25 » So, 7 lip 2012, 01:07

Witam,

Od jakiegoś czasu podbierałem pieniądze mojemu Ojczymowi. Zdarzyło się to kilka razy na kwotę 400 zł albo 500 zł, dlatego, że miał ich zawsze więcej. Aż pewnego dnia gdy nikogo nie było w domu Ojczym zainstalował kamerkę, która była ustawiona w to miejsce gdzie zawsze miał pieniądze. Ja przyjechałem do domu nie wiedząc o niej i zabrałem 500 zł po czym pojechałem do dziewczyny. Przyjechałem do domu po tygodniu wówczas Matka z Ojczymem pokazali mi to nagranie.

Ojczym stwierdził, że okradłem go w ciągu 2 lat na kwotę 19 000 zł. Mając jako dowód tylko to jedno nagranie.

Podał mi 2 umowy :

Jan Kowalski(Ojczym) Miejscowość, 06.07.2012


Oświadczenie


Oświadczam iż systematycznie okradany przez mojego pasierba ...... oczekuję zwrotu zabranej mi gotówki 19 000zł. Słownie dziewiętnaście tysięcy złotych do (data)

Niedotrzymanie terminu spłaty spowoduje naliczenie odsetek oraz będzie skutkowało trybem natychmiastowym zgłoszeniem na KOMENDĘ POLICJI I PROKURATURZE przestępstw związanych z włamaniem przez ......., do posesji przy ul. ...... oraz do wielokrotnej kradzieży gotówki na wyżej wymienioną sumę, co zagrożone karą więzienia do lat 5 a art. 278 kodeksu karnego

Oświadczam iż jestem w posiadaniu dowodów obciążających i wskazujących na wyżej wymienionym iż to właśnie on jest sprawcą wskazanych czynów.




Mój podpis...... 05.07.2012r.
2 Umowa:

Jan Nowak (Ja) Miejscowość, 06.07.2012


Oświadczenie

Świadomy Praw i Obowiązków

Oświadczam iż uznaję zadłużenie kwoty 19 000 zł , słownie dziewiętnaście tysięcy złotych i zobowiązuje się do spłaty w terminie 7 dni ( do 13.07.2012 )
Jeżeli kwota nie zostanie do tego czasu uregulowana, po upływie tego terminu zobowiązuje się do spłaty odsetek 25 % w skali roku.

Zobowiązuje również 13 lipca zgłosić się w Urzędzie Miasta (miejscowość) wymeldować się z posesji przy ul. .... w (miejscowość)
Do tego terminu zobowiązuję się zabrać swoje rzeczy z w/w posesji
Do tego co pozostawię nie będę w przyszłości rościć jakichkolwiek praw.

PISMO PODPISUJĘ BEZ PRZYMUSU
W OBECNOŚCI ŚWIADKA (tu moja Matka)


05.07.2012 (mój podpis)

Moje pytania są następujące:

1. Czy jeżeli umowa została sporządzona dnia 6 lipca 2012 a ja gdy się podpisałem napisałem datę 5 lipca, bo byłem tak zszokowany, że nie pomyślałem, który dzień wogóle to jest ona w ogóle aktualna?

2. Jakie są moje prawa w takiej sytuacji? Kiedy ja nie ukradłem mu 19 tysięcy złotych ! A on posiada tylko jedno nagranie jak zabierałem 500 zł.
Gdy Ojczyma pytałem skąd wynikła kwota 19 tysięcy to mi powiedział że zrobił remanent swojej firmy budowlanej i mu tyle brakuje. Moim zdaniem to jest bezpodstawny dowód ponieważ on sam mógł wydać te pieniądze a mnie teraz spróbować wykorzystać i obciążyć tą sumą.

3. Mimo że na umowie jest napisane że była podpisywana bez przymusu Ojczym mnie zastraszał policją i chciał mnie pobić a ja głupi to podpisałem.

4. Warto iść do adwokata i założyć sprawę sądową?
niewiadomo25
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 7 lip 2012, 00:46

Kradzież z włamaniem - przestępstwo z art. 279 §1 kk

Postprzez arche » Cz, 2 sie 2012, 21:15

ad. 1 umowa jest ważna, pomyłka taka niewiele znaczy.
ad.2 dowód na kradzież 500 zł jest dość mocny. Na pozostałą kwotę musiałby to wykazać w sądzie. To, że mu brakuje to niewiele znaczy.
ad.3 Umowa może być nieważna z powodu wady oświadczenia woli, mianowicie działania pod wpływem groźby. Jeśli chcesz się uchylić od skutków prawnych tej umowy to złóż oświadczenie na piśmie Ojczymowi.
ad. 4 To zależy czy Ojczym chciał Cię tylko przywołać do porządku i zmobilizować do zapłaty tych 500 zł czy też naprawdę będzie od Ciebie żądał 19 000 zł. Ile masz lat?
arche
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 02:21


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron