Walcze z ojcem o alimenty0 pomóżcie

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Walcze z ojcem o alimenty0 pomóżcie

Postprzez josephine88 » Wt, 3 lip 2012, 00:51

Witam
Założyłam sprawę o alimenty dla ojca. Sytuacja wygląda tak ze, pobieram już alimenty od matki, tyle że z funduszu alimentacyjnego. Mieszkam z chlopakiem,zameldowana jestem jednak jeszcze u ojca, Czy to ma jakies znaczenie na sprawie?

Pytanie 2 : Dostałam wezwanie:abym się stawiła w sądzie gdzie bede przesłuchiwana w sprawie strony w sprawie z powództwa(mojego) przeciwko ojcu o alimenty. - bede przesłuchiwana, czyli ze będzie to normalna sprawa i zasądzą mi alimenty tak?

Pytanie 3:Ojciec jest osobą bezrobotną jednak jest w stanie wykonywać pracę. Zaajmuje się jeszcze dwoma siostrami za które również ma alimenty od matki. Czy w takiej sytuacji finansowej ojca,sąd może zasądzić mi jakiekolwiek pieniadze?

Pytanie 4 : Jeśli sąd zasadzi mi alimenty w pewnej kwocie, a ojciec nie będzie ich płacił co jest pewne to jak dalej wygląda moja sytuacja, co mam zrobić. Mam się starać o komornika dla niego, czy o pieniądze z FA - ale do tego musi mieć komornik?

Bardzo proszę o pomoc, mam dość małe rozeznanie w prawie,a niedługo odbędzie się sprawa chce wiedziec na co mam być gotowa.
josephine88
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 3 lip 2012, 00:48

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron