Sprawa jakich wiele oszustwo na allegro-poszkodowany

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Sprawa jakich wiele oszustwo na allegro-poszkodowany

Postprzez ted35 » Pt, 4 maja 2012, 13:17

Witam wszystkich tak jak w temacie jak zapewne i w wielu wątkach ale do rzeczy:)
Brałem udział a aukcji kup teraz mała rzecz koszt tylko 25zł +koszty przesyłki w sumie 36,50zł towar zakupiony 19.03.2012 wpłata na konto sprzedającego 20.03.2012 przez system payu co prawa w aukcji nie było podane ile dni oczekiwania na przesyłkę ale:po odczekaniu 14 dniu roboczych i braku przesyłki skontaktowałem się ze sprzedającym telefonicznie na maile nie odpowiadał obiecał że przesyłka zostanie lada chwila wysłana itp W dniu 23.04 zgłosiłem sprawę na allegro otrzymałem nr sprawy tkz ticket i do dnia dzisiejszego czyli 04,05,2012 przesyłka nie została do mnie dostarczona nie mówiąc o zwrocie pieniedzy i tu moje pytanie:
1. sytuacja zgłaszam sprawę na policje sprawa o oszustwo art. 286 § 1 k.k i czekam na numer sprawy z prokuratury i zgłaszam sprawę do allegro i czekam na zwrot pieniędzy z pok
2,występuje jako powód w e-sądzie zasądzenie wyroku przez sąd zwrotu mojej wpłaty sprawa do komornika itp
Powiem szczerze mam zamiar dopiec nierzetelnemu sprzedającemu, niestety na dzień dzisiejszy jestem po za terenem kraju wraca około 09.05.2012 i
Przeidzmy do meritum sprawy jestem za tym drugim rozwiązaniem po powrocie chce jeszcze wysłać list polecony z terminem zwrotu wpłaty lub przesłania towaru w ciągu 7dni roboczych a pózniej skierować sprawe do sądu, czy w sądzie mogę domagać się odsetek karnych (ustawowe) a jeśli tak od jakiego terminu ? w tej sytuacji pozdrawiam i przepraszam za tak długą lekturę
ted35
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 4 maja 2012, 12:24

Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron