Egzekucja komornicza - czy była zgodna z prawem ?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Egzekucja komornicza - czy była zgodna z prawem ?

Postprzez gdron » Pn, 2 kwi 2012, 05:43

Witam
Kilka dni temu moją mamę odwiedził komornik. Niestety mamy w domu nie zastał. W tym czasie przebywała w siedzibie swojej firmy(mama prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą - sklep meblowy oraz meble pod wymiar), dokąd komornik się udał i tutaj przeprowadził swoje czynności. Należność główna 3100,00zł + odsetki oraz koszty sądowe i komornicze - razem 5200,00zł. Dokonał zajęcia mienia w siedzibie firmy:
1) zestawy komputerowe - 3szt
2) meble - 8kpl
wszystko okleił "swoimi karteczkami" i pozostawił we władaniu mamy.
Dodatkowo dokonał wpisu w wydziale komunikacji na pojeździe wartym ponad 30000zł, gdzie jest współwłaściciel.

Czy komornik miał prawo dokonać tych czynności w siedzibie firmy???

W dniu dzisiejszym do firmy zgłosiła się jedna z klientek z pismem od komornika o zajęciu wierzytelności w którym to komornik powołuje się na dane umowy jaka została spisana między klientem a firmą mojej mamy na montaż mebli kuchennych pod wymiar.

Czy komornik miał prawo nie informując mojej mamy spisać dane klientów, oraz wysłać do nich takie pisma??
Czy nie są to dane poufne firmy??

Na dodatek na dzień dzisiejszy została zawarta ugoda z wierzycielem.

Klientka w dniu dzisiejszym przyniosła pismo z odstąpieniem od umowy z powodu otrzymania ww pisma. Moja mama już dokonała zamówień towaru, których nie można cofnąć.

Czy jeśli okaże się, że pobranie danych było nieprawne a co gorsza pisma komornik przesłał do więcej niż jednego klienta i inni klienci również w związku z otrzymanym pismem odstąpią od umów jest możliwość ubiegania się od komornika o zwrot poniesionych kosztów, utratę klientów oraz utratę dobrego imienia w obliczu klientów??
Na dodatek jak mama otrzymała to pismo ponownie popadła w depresję (z której dopiero co została wyleczona po śmierci swojego męża niespełna rok temu).
gdron
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 2 kwi 2012, 05:10

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron