Wypadek w pracy i utrata palca

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Wypadek w pracy i utrata palca

Postprzez gruby7273 » Wt, 8 lis 2011, 00:05

w protokole powypadkowym w pkt 5 napisane jest ze bezposrednia przyczyna wypadku bylo dostanie sie reki palca u reki lewej miedzy pasek klinowy a kolo pasowe. spowodowane to bylo utrata rownowagi w wyniku zawrotu glowy. nic wiecej nie stwierdzono. w pkt 6 napisane zostalo, ze urzadzenie posiadalo wymagane zabezpeczenia elementow ruchowych, natomiast w pkt.9 ze nalezy dokonac przegladu urzadzen z elementami ruchowymi i poprawic zabezpieczenia. zus wypadku mi nie uznal stwierdzajac ze nie bylo przyczyny zewnetrznej. co ja mam biedna dalej robic ? pracy nie mam i palca...nadal jestem na zwolnieniu.. :oops:
gruby7273
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 8 lis 2011, 00:01

Wypadek w pracy i utrata palca

Postprzez Margaret » Cz, 17 lis 2011, 02:35

A dlaczego myłaś włączoną maszynę?

Jeśli wypadek zostanie uznany za wypadek przy pracy, i jeżeli nie stwierdzi się wyłącznie twojej winy lub rażącego niedbalstwa, to odszkodowanie zapewne dostaniesz. Jeśli natomiast przyczyna wypadku zostanie orzeczona z twojej wyłącznej winy, to nie otrzymasz żadnych świadczeń.

A otrzymałaś już protokół powypadkowy?
Margaret
 
Posty: 396
Dołączył(a): Pt, 25 lut 2011, 15:46

Re: Wypadek w pracy i utrata palca

Postprzez swallow » Cz, 19 sty 2012, 10:11

i czy wypadek został zapisany w książce wypadków? może po prostu nie powinnaś zajmować się tym sama tylko skorzystać z jakiejś profesjonalnej pomocy? nie mieści mi się w głowie, że można stracić palca w pracy i nawet nie dostać zadośćuczynienia...
swallow
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 19 sty 2012, 10:04

Re: Wypadek w pracy i utrata palca

Postprzez imogenka » Pn, 6 lut 2012, 09:21

niestety takie historie sie zdarzaja, ja sama wyladowalabym ze zniszczonym zdrowiem i bez zadnego zadoscuczynienia gdyby nie sos bphc, polska firma, ktora sie mna zajela kiedy bylam w uk. gdyby nie to to nie wiem co bym teraz robila w sumie. dlatego warto korzystac z pomocy takich firm bo na pewno sie na tym nie straci a mozna tylko zyskac.
imogenka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 6 lut 2012, 09:16

Re: Wypadek w pracy i utrata palca

Postprzez swallow » Śr, 8 lut 2012, 02:39

tym bardziej, że chyba ta firma nie pobiera żadnego fee po zakonczeniu sprawy tak?
swallow
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 19 sty 2012, 10:04

Re: Wypadek w pracy i utrata palca

Postprzez imogenka » Śr, 15 lut 2012, 04:31

tak, mozesz sobie wszystko poczytac na ich stronie http://www.sos-bphc.com
imogenka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 6 lut 2012, 09:16

Re: Wypadek w pracy i utrata palca

Postprzez swallow » Pn, 20 lut 2012, 00:39

dzieki. pytam bo czasami jest tak ze odszkodowanie jest pomniejszone o kase dla firmy ale widze ze tu tak nie jest, spoko
swallow
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 19 sty 2012, 10:04

Re: Wypadek w pracy i utrata palca

Postprzez imogenka » Cz, 23 lut 2012, 04:17

no wlasnie czesto tak jest, ale akurat u sos nie i nie musisz sie niczym martwic ;d
imogenka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 6 lut 2012, 09:16

Re: Wypadek w pracy i utrata palca

Postprzez swallow » Cz, 29 mar 2012, 01:24

fajnie, dzieki za info! bede wiedziala, gdzie sie zglosic w razie czego :)
swallow
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 19 sty 2012, 10:04


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron