Mieszkanie spółdzielcze,wkład finansowy a brat pijak...

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Mieszkanie spółdzielcze,wkład finansowy a brat pijak...

Postprzez nika1988 » Wt, 20 mar 2012, 22:39

Witam!
Sprawa troche zagmatwana,ze nie wiem od czego zaczac...otóz od urodzenia mieszkałam razem z rodzicami,bratem i babcia w blokach spółdzielczych w ktorych za dawnych lat pracowal moj dziadek.Mieszkanie dostał własnie z tego wzgledu za niewielki wkład finansowy.Przed sniercia babcia przepisala mieszkanie na mojego brata,ktory jest zwyklym alkocholikiem(mieszkanie nie było własnosciowe).Po smierci babci bylo bardzo ciezko matka sama pracowała i nie byla w stanie utrzymac i nas i mieszkania,czynsz nie byl placony i w zwiazku z tym po paru ładnych latach dostalismy eksmisje. Mieszkanie socjalne w kamiennicy jest na mnie ze wzgledu,ze jestem matka samotnie wychowujaca 6 letnia corke. Pare miesiecy temu przyszlo pismo ze spóldzielni ze sa do odbioru bardzo duze pieniadze za wklad ktory moj dziadek wplacil na samym poczatku.Te pieniadze sobie lezaly i rosły w spoldzielni powiedzieli ze do odbioru jest ok 170000 zl,i tu zaczynaja sie schodki bo te pieniadze moze odebrac tylko moj brat za okazaniem dowodu i numeru konta.Moj brat nie ma dowodu,zgubil bardzo dawno temu i do tej pory nie wyrobil.Nie raz mu dałam pieniadze na zdjecia by zrobil i zaniósł wniosek o dowod,ale niestety ani pieniedzy,ani dowodu...
Czy naprawde tylko on moze te pieniadze odebrac?On je przepije rozwali,ja jako matka ktora ma corke i mieszkanie lepiej bym te pieniadze rozdysponowala.Przede wszystkim bym ich nie przepiła!!!
Mam 24 lata(przepracowalam juz 5 lat),brat ma 34 lata(przepracowal 0,5 roku) to chyba samo mowi za siebie.Prosze mi doradzic czy moge sie ubiegac o te pieniadze,czy lepiej sobie odpuscic i czekac jak brat dowod wyrobi,odbierze pieniadze i zacznie balowac...
nika1988
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2012, 22:37

Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron