Prawo do publikacji informacji o firmach?

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Prawo do publikacji informacji o firmach?

Postprzez martatt » Pt, 17 lut 2012, 14:43

Witam,
czy robiąc zestawienia/porównania firm działających w danym , niewielkim mieście muszę konsultować to z ich właścicielami? Chodzi mi o proste dane, takie jak cennik usług i ich zakres i zestawienie ich w jedną całość- gdzie najlepiej i najtaniej... nigdzie nie byłoby wyrażonej żadnej mojej opinii czy to pozytywnej, czy negatywnej- czyste fakty.
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :)
martatt
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 17 lut 2012, 14:38

Re: Prawo do publikacji informacji o firmach?

Postprzez Ginger » So, 18 lut 2012, 09:34

Jeśli są to oficjalne cenniki, dane udostępnione przez firmę to możesz je użyć. Najlepiej by było, gdybyś podał także źródło informacji.
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18

Re: Prawo do publikacji informacji o firmach?

Postprzez martatt » N, 19 lut 2012, 05:18

Rozumiem, a jeśli chodzi o dane uzyskane delikatnym podstępem, na przykład po zatelefonowaniu do firmy? Jeżeli cennik jakiejś firmy będzie wygórowany, to po zestawieniu go z korzystniejszymi cennikami firma wyglądałaby kiepsko...

A kwestia testowania produktów i usług na własną rękę, np. zjedzenie obiadu w restauracji, obsługa była niemiła, podano mi zupę w której był włos... wyrażam opinię publicznie, na własnej stronie internetowej- czy naruszam w takim wypadku ich prawa? Jak można to obejść? :)
martatt
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 17 lut 2012, 14:38


Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron