Akt notarialny

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Akt notarialny

Postprzez stysiu » So, 14 sty 2012, 13:49

Witam, przepraszam jeżeli post jest napisany w złym dziale ale chyba dobry wybrałem :x



Moja sprawa jest bardzo zagmatwana więc dlatego spróbują ja dostatecznie dokładnie streścić.

Posiadam akt notarialny sprzedaży domu rodzinnego sprzedającym był mój ojciec, który dom po śmierci jego rodziców (moich dziadków) dziedziczyli on i jego dwie siostry. Jedną spłacił notarialnie a druga się zrzekła notarialnie i to jest to na jednym akcie. Wtedy dom należał do niego był pełno prawnym i jedynym właścicielem tego domu. Moja mama wyszła za ojca w 1984 roku dziadek zmarł w 87 a babcia 94 roku (rodzice mojego ojca) i po śmierci babci sporządzili akt gdzie spłaca jedna ze sióstr a druga się zrzeka a moja mama będąc jego żona nie maja intercyzy , za samo zasiedzenie patrzcie rok 2005 od 84 roku będąc jego zona ma prawo do połowy majątku, patrząc na to ze dom od 1994 roku jest mojego ojca. Sprzedając dom w 2005 na akcie sprzedaży widnieje ze właścicielami domu są mój ojciec i jako siostry to współwłaściciele które wcześniej.. zostały spłacone jedna a druga się zrzekła.


Pytanie brzmi czy to co oni zrobili przy sprzedażny domu to matactwo i łamanie prawa i czy można się za to sadzić i z jakiego artykułu .


Pytanie drugie czy jako pełnoprawny syn (tzw nie wydziedziczony itp) mogę w jakiś sposób stosując stosowne pismo do sądy prosić o przesłanie kopi tego Aktu z 1994 roku w jakim siostry sa spłacone jedna a druga sie zrzeka a właścicielem jest mój ojciec. Proszę zwrócić uwagę ze ten akt z 1994 roku był sporządzany w Gdańsku a ja mieszkam od urodzenia w przemyslu - Gdańsk miasto gdzie mieszkają obie siostry i moj sprzedany dom tej miesci sie w Przemyślu


Dziekuje za odpowiedz
stysiu
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 14 sty 2012, 13:45

Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron