Prowadzenie roweru w stanie nietrzeźwości!

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Prowadzenie roweru w stanie nietrzeźwości!

Postprzez lukakul » N, 25 gru 2011, 05:59

Witam!

W lipcu tego roku złapano mnie i kolegę w stanie nietrzeźwości na rowerach. Otrzymałem właśnie zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia do sądu! Kolega otrzymał zawiadomienie z prokuratury o umorzeniu postępowania i przyznali mu tylko kare pieniężną - 300 zł. Mieliśmy tyle samo alkoholu w wydychanym powietrzu (tendencja spadkowa) i oboje pisaliśmy podania o umorzenie postępowania, ja nie byłem wcześniej karany i mam dobrą opinie od dzielnicowego, on ma nawet lepszą sytuacje materialną ode mnie . Dlaczego prokurator umorzył jemu sprawę a mi nie? Czy warto wynajmować adwokata i zakładać sprawę o umorzenie postępowania żeby potraktowano mnie jakoś sprawiedliwie a nie że jednemu umarzają a drugiemu nie?
Czy po przesłaniu aktu oskarżenia do sądu jest szansa umorzenia sprawy. Co mam teraz robić. Nawet mi nie przysłali kary jaka proponuje mi prokurator (czy mi coś jeszcze przyślą czy muszę sam iść do sadu i dowiedzieć się o wymiarze kary?).

Z góry dziękuję za odpowiedź!
lukakul
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 25 gru 2011, 05:49

Re: Prowadzenie roweru w stanie nietrzeźwości!

Postprzez Promyk » Pt, 30 gru 2011, 15:01

Jeśli masz możliwość to skorzystaj z pomocy adwokata. Uważam, że powinieneś złożyć do sądu wniosek o zastosowanie warunkowego umorzenia postępowania, skoro masz identyczną sytuację co kolega.
Promyk
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 30 gru 2011, 14:52


Powrót do Prawo Wykroczeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron