Proszę o POMOC! Odpowiedź na pozew o podwyższenie alimentów

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Proszę o POMOC! Odpowiedź na pozew o podwyższenie alimentów

Postprzez aliman » Śr, 28 gru 2011, 00:05

Matka mojego syna wniosła pozew o podwyższenie alimentów (na małoletnie dziecko), w którym bardzo "naciągnęła" ponoszone przez siebie koszty utrzymania. Do tej pory płaciłem 200zł (prawa do dziecka odebrano mi) teraz żąda 1200zł. Założyłem rodzinę mam żonę i dwójkę dzieci. Sam zarabiam 1400zł i tyle samo żona. Jak powinna wyglądać pisemna odpowiedź na pozew, czy powinienem ubiegać się o obniżenie żądanych alimentów czy prosić o pozostanie przy aktualnych czy po prostu powinienem wnieść o oddalenie powództwa w całości i zakwestionować to co napisała w pozwie a o wysokości alimentów nic nie dodawać? Czy może lepiej wysunąć kwotę jaką jestem w stanie dawać np 300zł (nie jestem w stanie dać więcej). Jak zakwestionować jej twierdzenia na utrzymanie dziecka? Chcę dołączyć wszystkie ponoszone przeze mnie i żonę koszty utrzymania rodziny, raty i inne wydatki? Czy może być wydruk z internetu ze swojego banku o opłatach typu internet tel tam nie przesyłają mi faktur, f-ry przesyłają mailem. Gdzieś doczytałem 'Dlatego należy w odpowiedzi na pozew ( i dalszych pismach procesowych) zaprzeczyć wyraźnie nie przyznanym twierdzeniom powoda' co to znaczy? Bardzo proszę o odp mam 7dni na odpowiedź na pozew.
aliman
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 27 gru 2011, 23:37

Re: Proszę o POMOC! Odpowiedź na pozew o podwyższenie alimen

Postprzez Antonio » Cz, 29 gru 2011, 13:38

Sąd zawsze ustala alimenty na podstawie możliwości finansowych ojca i usprawiedliwionych potrzeb dziecka. A matki często zapominają o tym i żądają pieniędzy de facto dla siebie, a nie na dzieci. Matka musi wykazać że kwota żądane jest niezbędna dla dziecka.
W odpowiedzi na wniosek obowiązkowo przygotuj załączniki, które udokumentują Twoją sytuacje finansową: ile zarabiasz Ty, Twoja żona, jakie macie miesięczne wydatki, opłaty, kredyty, ile wydajecie na swoje dzieci itp. Swoją odpowiedź uzasadnij o faktycznie ponoszone koszty, konieczność utrzymania swojej 4-osobowej rodziny itp.Wszystko musi być udokumentowane, nie wystarczy wyliczyć poszczególne koszty. Możesz zaproponować kwotę, która chcesz płacić, albo wnioskować o pozostawienie dotychczasowej kwoty 200zł.

Jeśli sąd podwyższy znacznie alimenty na wniosek matki dziecka, będziesz mógł wnieść pozew o obniżenie alimentów, ale dopiero po uprawomocnieniu się wyroku o podwyższenie alimentów.
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron