Próba odzyskania majątku/ Zerwanie umowy

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Próba odzyskania majątku/ Zerwanie umowy

Postprzez MarcinGw » So, 5 lis 2011, 02:54

Witam serdecznie.
Chciałbym uzyskac pomoc prawną i z góry wszystkim podziekować za zzangażowanie.

Sprawa zaczeła sie 28.10.2009 kiedy to pojawiło sie ogłoszenie na portalu allegro o świadczeniu usługi warsztatowej na kwotę 2500zł . Postanowiłem skorzystać z tej usługi nie spisują z usługodawca umowy pisemnej . Uzgodniliśmy ustnie dwutygodniowy terminy wykonania prac . Po odbiorze samochodu i przejecahniu ok 20 kilometrów samochód odmówił posłuszeństwa . Miałem jechać tym autem na święta do włoch (święta Bożego Narodzenia) . Po usterce samochód oddaliśmy do innego warsztatu żeby zdiagnozował problem . Usterka okazała się winą wspomnianego usługodawcy , ponadto warsztat w którym była robiona diagnoza wytkną mnóstwo usterek w samochodzie które były związane z usługa .
Z wezwanym usługodawcą został spisany protokół usterek do naprawienia i ustalony termina oddania . (wszystko jest na papierze)

Usługodawca wyszedł z iniciatywą zę odkupi samochód i odda pieniądze , bo nie jest wstanie doprowadzić samochodu do ustalonego stanu. Została ustalona wartość pojazdów i ultimatum albo samochody w dobrym stanie albo pieniądze .

Zbliża się drugi rok od powieżenia pojazdów i ani pojazdów ani pieniędzy . Dowody rejestracyjne pojazdów posiadam , posiadam karty pojazdów . Do usługodawcy dzwonię średnio raz w tygodniu w celu przypomnienia , on zarzeka się że za tydzień będą pieniądze .

Uprzedziłem usługodawce o możliwośći sprzedaży pojazdów gdyż jestem ich właścicielem (a raczej wierzytelności do pojazdów)
na co on oznajmił że jeśli sprzedam to spali auta . Prosze o pomoc !!! Chce odzyskać pieniądze oraz odsetki związane z przydatnością tych pojazdów .

Jestem osobą prywatną usługodawca także . Posiadam treść ogłoszenia Allegro , Protokół oględzin , dokumenty pojazdów.
Jakie kroki powinienem poczynić aby odzyskać pieniądze i odsetki.
Z góry dziękuje i pozdrawiam Marcin
MarcinGw
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 5 lis 2011, 02:40

Re: Próba odzyskania majątku/ Zerwanie umowy

Postprzez Antonio » So, 5 lis 2011, 04:03

MarcinGw napisał(a):Usługodawca wyszedł z iniciatywą zę odkupi samochód i odda pieniądze , bo nie jest wstanie doprowadzić samochodu do ustalonego stanu. Została ustalona wartość pojazdów i ultimatum albo samochody w dobrym stanie albo pieniądze.


A jak się z nim umówiłeś z usługodawcą tym razem? Ustnie czy masz pisemną umowę?
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: Próba odzyskania majątku/ Zerwanie umowy

Postprzez MarcinGw » N, 6 lis 2011, 00:16

Niestety też ustnie , telefonicznie wyszedł z taką propozycją . ale o stanie technicznym aut w jakim mają byc oddane wszystko jest w protokole
Dziekuje za zainteresowanie
MarcinGw
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 5 lis 2011, 02:40


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron