Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez Fabbien » Pt, 29 lip 2011, 00:24

Kupiłem telefon iPhone 4 oczywiście miałem na myśli oryginalny telefon apple. Po dojściu paczki sprawdziłem nr IMEI i okazało się że należy do jakiegoś philipsa. zadzwoniłem do sprzedającego żądając zwrotu pieniędzy, a on stwierdził że nie wiedział że to chinszczyzna i ,że wyjeżdża do Chorwacji. Powiedział że pogadamy jak wróci i sie dogadamy. Znając życie wysłałem mu Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. co jeszcze mogę zrobić żeby odzyskać pieniądze gdyby okazało się że sprzedawca jest nieuczciwy.
Fabbien
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 29 lip 2011, 00:10

Re: Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez Ginger » Pt, 29 lip 2011, 02:57

Każdy klient ma prawo zwrócić w ciągu 10 dni towar zakupiony w internecie bez podawania powodu zwrotu. Dlatego w ciągu 10 dni od kupna musisz zawiadomić sprzedawcę o tym i wysłać mu oświadczenie. I to jak piszesz zrobiłeś. Przechowuj maile do i od tego sprzedawcy, które potwierdzają, iż go zawiadomiłeś o sytuacji i odstępujesz od umowy, i że on wie o tym fakcie.
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18

Re: Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez Fabbien » Pt, 29 lip 2011, 21:31

A co w sytuacji kiedy sprzedawca będzie unikał zwrotu pieniędzy? co w takiej sytuacji powinienem robić? Jaka instytucja zajmuje się takimi sprawami?
Fabbien
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 29 lip 2011, 00:10

Re: Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez Fabbien » Pn, 15 sie 2011, 02:52

Dzwoniłem dzisiaj do gościa a on stwierdził że aukcja została przeprowadzona prawidłowo i nie zwróci pieniędzy. Co teraz mam robić żeby odzyskać pieniądze? Może mi ktoś podpowiedzieć krok po kroku co robić i do kogo sie zwrócić? Bardzo proszę o pomoc.
Fabbien
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 29 lip 2011, 00:10

Re: Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez Margaret » Pt, 19 sie 2011, 23:07

Zgłosiłeś już sprawę na policję ?
Jeśli to zrobisz to masz również szansę na odzyskanie pieniądzy od Allegro.
Margaret
 
Posty: 396
Dołączył(a): Pt, 25 lut 2011, 15:46

Re: Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez Fabbien » So, 20 sie 2011, 00:31

Zgłosiłem na Policję. Czekam teraz na decyzję policji czy podejmą jakieś działania, czy nie. Może mi ktoś powiedzieć czy mam prawo zwrotu towaru w ciągu 10 dni od zakupu jeśli kupuję od osoby prywatnej? Gość który mi sprzedał tego bubla twierdzi że towar jest zgodny z opisem... (masakra) W jaki sposób odzyskać te pieniądze? Proszę napiszcie bo naprawdę nie wiem co robić...
Fabbien
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 29 lip 2011, 00:10

Re: Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez Antonio » N, 21 sie 2011, 00:11

Jeśli towar kupiłeś od osoby prywatnej to niestety nie mają tu zastosowania przepisy o umowie zawartej na odległość i nie ma podstaw prawnych do zwrotu towaru. Mają tu jednak zastosowanie przepisy KC o rękojmi, wtedy kiedy towar ma wadę, albo nie jest towarem, który zamówiłeś.
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez Fabbien » Wt, 23 sie 2011, 00:34

Czyli mam prawo do zwrotu towaru czy nie? Czy z tytułu rękojmi mam prawo do zwrotu towaru? Czy jest szansa æe w ogóle odzyskam kasę?
Fabbien
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 29 lip 2011, 00:10

Re: Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez Fabbien » Pt, 2 wrz 2011, 08:25

Chyba coś ruszyło w mojej sprawie ponieważ sprzedawca chce oddać pieniądze ale w 3 ratach na co ja się nie chcę zgodzić ponieważ nie mam żadnych podstaw by mu ufać. Dostanę 500 zł, wycofam sprawę z policji a o następną ratę będę się prosił...? Poniosłem dodatkowe koszty (porada prawna) i zastanawiam się czy nie założyć sprawy o zwrot pieniędzy za telefon + dodatkowe koszty. moje pytanie brzmi: czy sprzedający który w sporze allegro pisze że odda w 3 ratach ma prawny obowiązek uregulowania kwoty?? czy jeśli pójdę mu na rękę znowu mogę się przejechać i zostać nabity w przysłowiową butelkę... Podejrzewam że chodzi mu o to żebym wycofał zażalenie z policji czego nie chcę robić dopóki nie odzyskam całej kwoty. Proszę o pomoc.
Fabbien
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 29 lip 2011, 00:10

Re: Allegro - kupno podrobionego telefonu iphone 4

Postprzez spidergt1 » Śr, 29 sie 2012, 23:48

Mozna wiedzieć od kogo kupilas ten telefon?
spidergt1
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 29 sie 2012, 23:46


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron