• Porady prawne
Euro-tax.pl

Odpowiedzialność za działalność gospodarczą

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Odpowiedzialność za działalność gospodarczą

Postprzez olqa » Śr, 17 sie 2011, 01:34

Błagam o pomoc.przed chwila znalazłam w necie Wasze Forum, może tu ktoś pomoże mi wybrnąć z bagna w jakie wpadłam.2 lata temu założyłam działalność gospodarcza, bylam ajentka w jednym ze sklepów sieciowych...istna porażka i historia dłuższa niz"moda na sukses"Po krotce:nie stac mnie bylo na płacenie Zusow,nie rozliczyłam sie ze skarbówka,i mam pełno najróżniejszych zadłużeń.Do tego jestem matka samotnie wychowująca 2ke dzieci(najmłodsza ma niecały roczek).Komornik po komorniku pukaja mi do drzwi,nie mam pieniędzy na zycie,straciłam prace,gdy wkroczył tam zajmując mi cala pensje jeden z panow komorników. Nie mam już sily na lzy,nie wiem do kogo zwrocic sie o pomoc.nie chce uciekać,bo najprościej byloby sie spakowac i wiac z dzieciaczkami za granice,ale ja chce tu zostać...tylko co mam robić? czy moge ogłosić upadłość firmy? znacie kogos kto by mnie poprowadzil"za reke"przez to wszystko...?help me...z kazdym dniem mam 19 zl odsetek nie mówiąc o strasznym zadłużeniu...a ja codziennie składam grosz do grosza, żeby mleko i bulki kupic:(
olqa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 17 sie 2011, 01:20

Re: Odpowiedzialność za działalność gospodarczą

Postprzez admin » Śr, 17 sie 2011, 03:43

Niestety w przypadku działalności gospodarczej odpowiadasz całym prywatnym majątkiem (jeśli masz męża i nie braliście rozdzielności majątkowej to on również).

Nie ma możliwości ogłoszenia upadłości jak w sp. z o.o.
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18

Re: Odpowiedzialność za działalność gospodarczą

Postprzez olqa » Pt, 19 sie 2011, 22:36

Dzieki za odp.na papierze meza mam,sprawa rozwodowa jest w toku.do kogo w takim razie zglosic z prosba o rozlozenie na raty:do wierzycieli czy komornikow?ja nie chce unikac odpowiedzialnosci,ale tez nie jestem w stanie splacic tego wszystkiego.jakie kary mi groza jesli nie dam rady wplacac tych pieniedzy?czy moze to byc tez wyrok ograniczenia wolnosci?-mam dzieci...jak ja moge sie ratowac?
olqa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 17 sie 2011, 01:20

Re: Odpowiedzialność za działalność gospodarczą

Postprzez Margaret » Pt, 19 sie 2011, 23:04

Musisz zwrócić się do wierzyciela, aby wyraził zgodę na spłatę długu w ratach. Musisz się z nim porozumieć, aby to wierzyciel wysłał do Komornika zgodę na spłatę długu w ratach. Dzięki temu komornik wstrzyma się od czynnościami, a dłużnik (Ty) będzie mógł w regularnych odstępach czasu spłacać raty. Pamiętaj raty trzeba wpłacać na Konto Komornika (bo to on rozlicza sprawę).

Jeśli Twoje długi powstały przed sprawą rozwodową, i nie miałaś rozdzielności majątkowej z mężem, to mąż Twój jest również zobowiązany by spłacać Twój dług.

Po rozwodzie staraj się o alimenty na dzieci, i na siebie tez możesz.

Udaj się po opieki społecznej, bo jako matce samotnie wychowującej dzieci, i to jak mniemam bez dochodów, należy się pomoc od państwa. Niewielka, ale zawsze coś.
Margaret
 
Posty: 396
Dołączył(a): Pt, 25 lut 2011, 15:46


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron