Spadek, a samowola budowlana

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Spadek, a samowola budowlana

Postprzez PrezesMen » Wt, 16 sie 2011, 01:00

Witam,
Mam bardzo ważne pytanie.
Mój ojciec zaczął budować dom jakieś 20 lat temu-jeszcze nie został ukończony, co za tym idzie odebrany.
Niestety teraz zmarł i w testamencie przepisał go mnie razem z działką.
Z tego co się orientuję, to ów dom jest postawiony niezgodnie z planami (sprawdzałem).
Praktycznie wszystko zostało zmienione- nic nic nie pasuje do planów według których powinien stawiać.
Oprócz tego postawił ogrodzenie i szambo, nie informując o tym fakcie gminy, czy innego organu od tych spraw.
Mało tego, obok budynku wykonał też fundamenty na garaż- który miał być stawiany, mimo, że w planach w ogóle nie ma garażu.
Moje pytania brzmią:
1-Co mnie czeka, jako przyszłego właściciela tych nieruchomości?
2-Czy będę odpowiadał za ten stan nieruchomości, w momencie przyjęcia spadku? Czy będę obciążony jakimiś karami?
Co mnie czeka i co powinienem uczynić w tej sprawie?
Bardzo proszę o odpowiedź.
PrezesMen
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 16 sie 2011, 00:44

Re: Spadek, a samowola budowlana-Proszę o POMOC!!!

Postprzez Ginger » Pt, 19 sie 2011, 22:51

Teraz masz praktycznie dwa wyjścia. Albo przeprowadź legalizację tej budowy albo zrób rozbiórkę. Cokolwiek jednak byś nie wybrał najlepiej udaj się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w celu wszelkich ustaleń. Nie rób nic bez zgłoszenia
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18

Re: Spadek, a samowola budowlana

Postprzez assa » Pn, 22 lis 2021, 15:39

Dokładnie, zgłoś i potem działaj. Nie możesz odpowiadać za ojca, ale lepiej, jeśli sam się przyznasz, to Ci na pewno podpowiedzą, co i jak. Po co narobić sobie problemów i tak dalej. Moim zdaniem to jest niepotrzebne, a jeśli się sam zgłosisz, będą inaczej patrzeć. A też takie pompy do brudnej wody macie założone? Które?
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron