ALIMENTY NA RODZICA

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

ALIMENTY NA RODZICA

Postprzez 1986buziaczek » Pn, 25 lip 2011, 07:44

Witam
Bardzo proszę o pomoc, gdyż mam problem dotyczący alimentów dla ojca, otóż:
Ojciec nigdy się nami nie zajmował (mną i bratem), ciągle pił i żądał a nic w zamian od siebie, mama się w końcu z nim rozwiodła i wygrała sprawę o alimenty dla nas,ojciec nigdy ich nie płacił lecz państwo (odsiadywał wyrok w więzieniu za nie spłacenie długu wobec państwa). Ojciec jest alkoholikiem, nie ma żadnych dochodów, utrzymuje go babcia (jego matka) lecz kiedy ona odejdzie ojciec zostanie bez grosza przy duszy. Ja z bratem jesteśmy pełnoletni. Brat pracuje a ja nie, gdyż wychowuję półroczną córeczkę a utrzymuje nas mój mąż, który pracuje za granicą. Moja mama już niestety nie żyje. I moje pytanie jest takie: czy jeśli założę ojcu sprawę o pozbawienie praw rodzicielskich do mnie i brata to w przyszłości będziemy musieli płacić na ojca pieniądze jeśli założy nam sprawę o alimenty? Nie chcemy mieć z nim nic wspólnego bo on dał nam tylko życie a reszta go nigdy nie interesowała, ważniejsi byli i są koledzy, alkohol itd.
proszę o odpowiedź
z góry serdecznie dziękuję
Magda i Tomek
1986buziaczek
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 25 lip 2011, 07:27

Re: ALIMENTY NA RODZICA

Postprzez mila3081 » Pn, 25 lip 2011, 07:59

Skoro jestes pełnoletnia to decydujesz sama o sobie wiec pozbawianie władzy rodzicielskiej to juz troszke za poźno.
mila3081
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 25 lip 2011, 04:12

Re: ALIMENTY NA RODZICA

Postprzez mineralle » Pn, 1 sie 2011, 10:25

Dziecko pozostaje pod władzą rodzicielską do uzyskania pełnoletności.
A zatem wynika z tego, że Ojciec nie ma juz władzy rodzicielskiej nad Panią., więc nie może go Pani tej władzy pozbawić.

Jeśli ojciec będzie domagał się alimentów.to trzeba chyba udowodnić, że żądanie alimentów jest niezgodne z zasadami współżycia społecznego i dlatego nie zasługuje na uwzględnienie. Jeżeli chodzi o dowody na ten fakt, to chyba najlepsze będą zeznania świadków, którzy potwierdzą naganne zachowanie ojca. Mogą być też inne dowody. Wyrok i tak jak zawsze jest w ręku Sędziego.

Nie jestem prawnikiem a jedynie trochę poczytałam. Trzeba to sprawdzić.
mineralle
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron