Czy muszę osobiście stawić się na rozprawie alimentacyjnej ?

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Czy muszę osobiście stawić się na rozprawie alimentacyjnej ?

Postprzez mila3081 » Pn, 25 lip 2011, 04:18

Witam serdecznie. Mam krótkie pytanko, otóż czy mogę zwrócić się o adwokata z urzędu i czy ten adwokat może mnie zastąpić na rozprawie (nie chce ponownej styczności osobistej z ojcem mego dziecka). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Katarzyna
mila3081
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 25 lip 2011, 04:12

Re: podwyższenie alimentów

Postprzez Antonio » Pn, 25 lip 2011, 22:54

Przepisy mówią, iż możesz.

Kodeks Postępowania Cywilnego
Art. 86. Strony i ich organy lub przedstawiciele ustawowi mogą działać przed sądem osobiście lub przez pełnomocników.
Art. 87. § 1. Pełnomocnikiem może być adwokat lub radca prawny, a w sprawach własności przemysłowej także rzecznik patentowy, a ponadto osoba sprawująca zarząd majątkiem lub interesami strony oraz osoba pozostająca ze stroną w stałym stosunku zlecenia, jeżeli przedmiot sprawy wchodzi w zakres tego zlecenia, współuczestnik sporu, jak również rodzice, małżonek, rodzeństwo lub zstępni strony oraz osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia.
Art. 209. Każda ze stron może w piśmie procesowym żądać przeprowadzenia rozprawy w jej nieobecności.
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: Czy muszę osobiście stawić się na rozprawie alimentacyjn

Postprzez mila3081 » Wt, 26 lip 2011, 00:57

dziękuje za odpowiedź Antonio. Rozumiem zatem, ze mogę wnieść o przeprowadzenie rozprawy podczas mojej nieobecności. nurtuje mnie jednak jedna rzecz, czy to będzie jednak na moją szkodę? No i ponawiam pytanie odnośnie tego czy mogę wnosić o adwokata z urzędu..
Dziekuję:)
mila3081
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn, 25 lip 2011, 04:12


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości