prawo UE a rejestracja samochodu

ochrona praw człowieka, ekstradycja, , organizacje międzynarodowe, azyl, uchodźcy, Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu,, dyplomacja, konsulaty, embargo,

prawo UE a rejestracja samochodu

Postprzez szczupak2010 » Pt, 15 lip 2011, 04:28

Witam Wszystkich!
Moja sprawa jest tak nietypowa,że nie znalazłem nigdzie informacji,które mogłyby choc troszkę mi pomóc.Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.
Kupiłem auto dostawcze w Polsce.Samochód był sprowadzony z francji.Auto miało przygotowane przez autokomis wszelkie dokumenty potrzebne do rejestracji w kraju,a więc przegląd rejestracyjny,przegląd techniczny i wszystkie papiery.Samochód miał opłacone ubezpieczenie na jeden miesiąc.
I wszystko byłoby fajnie,gdyby nie to,że moja firma jest zarejestrowana w Szwecji,tutaj też mieszkam.No więc ciąży na mnie obowiązek zarejestrowania auta tutaj.Wysłałem do tut.urzędu kompletną dokumentację,z nadzieją,że dokumenty obowiązują w całej UE.I tu niespodzianka...dostaję odpowiedź,że muszę zrobic przegląd tutaj!
Napisałem,że po jakiego grzyba,skoro mam aktualny przegląd.Na co odpowiedź była taka:okej,przegląd techniczny akceptujemy,ale przegląd rejestracyjny trzeba zrobic w Szwecji....
Dziwne,trochę...Dlaczego przepis o honorowaniu badań technicznych innego kraju UE obowiązuje,a przegląd rejestracyjny już nie?
Mam wrażenie,że urząd nie ma racji,ale nie mogę znaleźc żadnego dokumentu,którym mógłbym się podeprzec w walce z tym urzędem.Przegląd,to nie problem,ale mam termin przeglądu za trzy miesiące,a auto bez przeglądu jest bardzo drogie w ubezpieczeniu,tzw.warunkowym.I kosztuje mnie to ok.600zł/miesiąc.
Czy ktokolwiek zna jakąś podstawę prawną mogącą miec zastosowanike w tej sprawie.Prosiłbym o odpowiedzi wraz z nr.konkretnych przepisów.
Serdecznie dziękuję za pomoc i Pozdrawiam Serdecznie!!!!!
szczupak2010
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 15 lip 2011, 04:02

Re: prawo UE a rejestracja samochodu

Postprzez Ginger » Wt, 19 lip 2011, 06:08

Według mnie badania te powinny zostać uznane. Jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedniego przepisu potwierdzajacego ma tezę.

Pamiętam, że kiedyś byłą taka podobna, głośna sprawa u nas w Polsce. Dotyczyła ona wymogu wykonania przeglądu technicznego przed rejestracją samochodu kupionego na terenie UE. ETS orzekł że te polskie przepisy łamią prawo unijne.

Tu masz linka to tego artykułu, może się przyda....
http://www.truck.pl/pl/article/711/p%C5 ... ch,mb_3664
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18


Powrót do Prawo Międzynarodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron