spadek po ojczymie dla nieślubnego dziecka

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

spadek po ojczymie dla nieślubnego dziecka

Postprzez mola » Wt, 21 lip 2009, 10:28

Mój tata zmarł we wrześniu 1998 r. Babcia miała pięcioro dzieci: dwóch najstarszych synów, którzy byli dziećmi nieślubnymi (w tym mój ojciec) i troje dzieci z małżeństwa. Babcia z mężem byli właścicielami domu. Babcia zmarła w lutym 1990 r., a jej mąż zmarł w kwietniu 1994 r. . W tym momencie dom zajmuje najmłodszy syn. Czy mojemu tacie (a raczej w tym momencie spadkobiercom po nim) należy się spadek? Mam podejrzenie, że sprawa spadkowa odbyła się pomijając spadkobierców dwojki nieslubnych dzieci( w tym mojego ojca).Proszę o odpowiedz jak mozna to sprawdzic(sąd w którym mogła być przeprowadzona sprawa znajduje się w innym mieście) i jakie sa koszty takich spraw.

Z pozdrowieniami mola
mola
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: spadek dla nieślubnego dziecka

Postprzez Margaret » So, 4 cze 2011, 05:40

Jeśli ojczym, mąż matki nie przysposobił dwójki jej najstarszych dzieci (w tym pani ojca) to nie mają oni prawa do dziedziczenia po nim. Dziedziczą tylko po swojej matce, no i po swoim ojcu biologicznym (jeśli ojcostwo jest ustalone) i jeśli on ich nie wydziedziczy.

No i pytanie jeszcze czy ten dom i cały majątek należał tylko do zmarłego męża matki, czy był ich wspólnym majątkiem ?
Margaret
 
Posty: 396
Dołączył(a): Pt, 25 lut 2011, 15:46


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron