Nękanie psychiczne na zwolnieniu warunkowym

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Nękanie psychiczne na zwolnieniu warunkowym

Postprzez ania1306 » Wt, 31 maja 2011, 03:47

Czy jeśli udowodnię na policji, że pewien człowiek będąc na zwolnieniu warunkowym nie daje mi żyć, boję się wyjść na ulicę gdyż mnie śledzi itd, to czy jest to powód do powrotu do więzenia? Nie mogę udowodnić, że za mną jeździ osobiście, ale kilka osób to potwierdzi, moja mama ma od niego listy, które wysyłał z więzienia (został skazany, za handel i zażywanie ciężkich narkotyków - od ponad 10 lat jest uzależniony od heroiny,- kradzieże).. Jest tydzień czasu na wolności i zatruwa mi życie... Proszę pomóżcie!
ania1306
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 03:35

Re: Nękanie a zwolnienie warunkowe?

Postprzez Antonio » Wt, 31 maja 2011, 07:00

Dobrze by było gdyś umiała udowodnić, że cię śledzi, grozi, że żyjesz w strachu psychicznym itp... A co jest w tych listach co ma Twoja mama, jakieś groźby? Z dowodami idź na policję, dobrze jakbyś wszystkie takie przypadki zgłaszała za każdym razem. Będą to dowody w sądzie. Możesz wystąpić o zakaz zbliżania się do Ciebie, ale musisz mieć dowody. Piszesz że był karany, czyli masz większe szanse na zakaz zbliżania
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: Nękanie a zwolnienie warunkowe?

Postprzez ania1306 » Wt, 31 maja 2011, 07:27

Nie ma gróźb, jest ewidentny przekaz, że ma fobię na moim punkcie, pisał że tak czy inaczej ja z nim będę itd. Wydzwaniał tutaj, mama mu tyle razy mówiła, żeby nie dzwonił, a on dalej przysyłał listy, jakieś certyfikaty z terapii, kartki itp. Był karany i jest na warunkowym zwolnieniu. Mnie zastanawia tylko, czy jak pójdę i zgłoszę zaistniałą sytuację, to czy oni mi pomogą, czy rozłożą ręcę i powiedzą, że nic nie mogą zrobić?? Naprawdę boję się wychodzić z domu, boję się że coś mi zrobi, on jest nienormalny!
ania1306
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 03:35

Re: Nękanie a zwolnienie warunkowe?

Postprzez ania1306 » Wt, 31 maja 2011, 07:28

I jeszcze jedno - czy zgłoszenie tego (nie wiem czym to można nazwać, dla mnie to nękanie psychiiczne) będzie wystarczającym powodem, żeby wrócił za kratki?
ania1306
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 03:35

Re: Nękanie a zwolnienie warunkowe?

Postprzez Antonio » Śr, 1 cze 2011, 00:45

O tym zadecyduje sąd. Weźmie pewnie pod uwagę intensywność tych nękań, w jaki sposób Ci to zagraża, czy też np. masz po tym problemy psychologiczne i musisz sięgać po pomoc psychologa... Zbieraj lity, świadków, może jakieś wyciągi kiedy do ciebie dzwonił...
Możesz powołać się na znamiona wykroczenia z art. 107 kodeksu wykroczeń
i znamion przestępstwa z art. 190, 191, 212 oraz 216 kodeksu karnego.

Np. Art. 107.kw
Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany

Art. 191. § 1. kk
Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

No i nie wiem czy wiesz, ale sejm przyjął ustawę o stalkingu, czyli o uporczywym, złośliwym nękaniu mogącym wywołać poczucie zagrożenia poprzez wykonywanie licznych telefonów do ofiary, wysyłanie jej sms-ów, śledzenie, ale też obdarowywanie ofiary prezentami, których ona sobie nie życzy. Za to grozi kara więzienia.
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: Nękanie psychiczna na zwolnieniu warunkowym

Postprzez ania1306 » Śr, 1 cze 2011, 01:07

Dziekuje bardzo za pomoc!
ania1306
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 03:35


Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron