Alimenty- możliwa praca i nauka jednocześnie ?

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Alimenty- możliwa praca i nauka jednocześnie ?

Postprzez kaamilaa » Wt, 31 maja 2011, 21:29

Witam, mam 19 lat, moi rodzice są rozwiedzeni. Przyznano mi 300 zł alimentów. W maju skończyłam liceum, planuję dalej się uczyć w policealnym studium - jest to szkoła niepubliczna, jednak z uprawnieniami szkoły publicznej, czyli będę mogła otrzymać zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. We wrześniu kończą się alimenty, w sierpniu będę musiała złożyć papiery o ich przedłużenie na kolejny rok. Zajęcia w tej szkole odbywają się popołudniami. Chciałabym podjąć pracę. Jednak są pewne problemy:

- jeśli zarejestruję się w Urzędzie Pracy i uda mi się ją znaleźć, to czy pracując i ucząc się jednocześnie będę dalej otrzymywała alimenty?

- razem z mamą dostajemy dotację na mieszkanie, ok. 40%. Jeśli podejmę pracę to dotacja też przepadnie?


Dzięki z góry za pomoc. ;)
kaamilaa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 21:22

Re: ALIMENTY - MOŻLIWA PRACA I NAUKA JEDNOCZEŚNIE?

Postprzez Antonio » Śr, 1 cze 2011, 00:58

Podjęcie pracy nie oznacza od razu utraty uprawnień do alimentów. Rodzice są bowiem zobowiązani do alimentacji dopóki dziecko nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody tego dziecka wystarczają w pełni na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.
Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych, faktycznych potrzeb uprawnionego, czyli Twoich. Alimenty przysługują nie tylko wtedy kiedy nie masz żadnych środków utrzymania, ale także kiedy nie możesz w pełni zaspokoić swoich usprawiedliwionych potrzeb.

Jednak ojciec może wystąpić o zniesienie obowiązku alimentacyjnego, albo o jego ograniczenie (zmniejszenie) uzasadniając to faktem uzyskiwania dochodu przez córkę.

A alimenty dostajesz od ojca czy z funduszu alimentacyjnego? Bowiem uprawnienie do świadczenia wypłacanego z funduszu alimentacyjnego wygasa gdy dochód na osobę w rodzinie przekroczy 725 zł miesięcznie netto.

I jaką dopłatę do mieszkania masz na myśli, z jakiego źródła ?
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: ALIMENTY - MOŻLIWA PRACA I NAUKA JEDNOCZEŚNIE?

Postprzez kaamilaa » Śr, 1 cze 2011, 07:16

Alimenty otrzymuję z funduszu alimentacyjnego, a dotację z MOPS-u.
kaamilaa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 21:22

Re: Alimenty- możliwa praca i nauka jednocześnie ?

Postprzez Unika » Wt, 25 maja 2021, 15:37

Z alimentami będę musiała też załatwić parę spraw ale zanim to zrobię to pilną rzeczą jest rekrutacja do szkoły średniej mojego syna. Można się pogubić w obliczaniu tych wszystkich punktów za świadectwo i egzaminy [url=https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-bez-tajemnic/jak-obliczac-punkty]https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-bez-tajemnic/jak-obliczac-punkty[/url] . Dobrze, że na stronie Nowa Era jest tak dokładnie wszystko wyjaśnione.
Unika
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 20 maja 2021, 17:53

Re: Alimenty- możliwa praca i nauka jednocześnie ?

Postprzez gerardo41 » Cz, 29 lip 2021, 22:55

Podjęcie pracy nie ma na to wpływu, jeżeli tak wygląda sytuacja.
gerardo41
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 29 lip 2021, 22:50
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron