Ciąża a umowa na czas określony

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Ciąża a umowa na czas określony

Postprzez Mamuśka » Śr, 13 kwi 2011, 09:27

Witam.
Pracuje obecnie na umowie na czas określony ( 1-11-2010 do 30-04-2011), czyli 30 kwietnia kończy mi się umowa. Jestem teraz w ciąży, w niedziele minie 3 miesiąc, ale jeszcze nie powiedziałam o tym pracodawcy. Czy pracodawca ma prawo zwolnić mnie z końcem kwietnia, czy musi przedłużyć mi umowę ?
Mamuśka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 13 kwi 2011, 09:26

Re: Ciążą a umowa na czas określony

Postprzez Ginger » Śr, 13 kwi 2011, 11:52

Pracodawca musi przedłużyć ci umowę do dnia porodu.

Bo art 177 § 3. KP mówi, iż:
Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo
na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego
miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18

Re: Ciąża a umowa na czas określony

Postprzez kinia89 » Cz, 24 lis 2022, 13:22

Mhm... No to może teraz porozmawiajmy o przyjemniejszych rzeczach? Jak tam wygląda kwestia u was wyprawki? Macie już wszystko? Jak chodzi o mnie - to prawie, prawie. Teraz będę właśnie kupować na stronie https://mojswiatdziecka.pl/spiworki-dla-dzieci jeszcze śpiworek, który bardzo mi się spodobał.
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron