wniosek o rozstrzygnięcie w istotnych sprawach rodziny

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

wniosek o rozstrzygnięcie w istotnych sprawach rodziny

Postprzez Darek69 » Cz, 7 kwi 2011, 08:08

Dzień dobry. Proszę o pomoc w napisaniu w/w wniosku. Sprawa dotyczy mojego taty który uległ udarowi mózgu i obecnie jest osobą całkowicie niezdolną do samodzielnego życia. Jest osobą całkowicie sparaliżowaną. Tata ma ustalone prawo do emerytury i ZUS całą kwotę emerytury co miesiąc przelewa na wskazane przez Tatę konto bankowe. Niestety tata nie przewidując takiego rozwoju wypadków nie upoważnił nikogo do swojego konta. W chwili obecnej moja mama pozostała praktycznie bez środków do życia. Czy do sądu rodzinnego w takim wypadku moja mama musi wystąpić o pełnomocnictwo czy też należy wnioskować o inny nieznany mi status? Czy takie pełnomocnictwo upoważni mamę do reprezentowania i załatwiania wszelkich w imieniu Taty formalności np. w banku, ZUS oraz innych organach państwowych. Oczywiście głównym problemem jest brak z dostępu do konta bankowego Taty. Wniosek ten do sądu, napisałbym oczywiście w imieniu mojej mamy. Dlatego też proszę o pomoc w napisaniu takiego wniosku. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Darek69
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 7 kwi 2011, 07:49

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron