• Porady prawne
Euro-tax.pl

długi firmy a mieszkanie

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

długi firmy a mieszkanie

Postprzez Aglo » Cz, 16 gru 2010, 12:48

Bardzo proszę o pomoc, bo niestety nie wiem od czego mam zacząć "wygrzebywanie się" się z sytuacji która powstała i o której dowiedziałam się stanowczo za późno.
W 1999 roku teściowie przepisali mieszkanie na mojego męża notarialnie, ale nie dopełnił formalności w spółdzielni mieszkaniowej i tam nadal widnieją jako właściciele. Mój teść ma zarejestrowaną firmę na tym adresie (zamieszkania, bo ciagle tam mieszkają - są zameldowani).To samo jest z rachunkami za media - przychodzą na jego dane. Tesc wpadł w wielkie kłopoty finansowe. Ma ogromne zadłużenie w ZUSie, jakieś tam dość duże zadłużenie w Urzędzie Skarbowym . Z tego co wiem zadłużenie tak ogromne powstało już po przepisaniu na męża mieszkania. Narobili sobie długów również w spółdzielni zalegając z opłatami czynsz/woda/gaz/prąd. Czy jeśli zostanie spłacone zadłużenie w spółdzielni, i uregulowane sprawy dotyczące przepisania mieszkania na męża (w spółdzielni) będziemy mogli je sprzedać, żeby spłacić ich długi?
Niestety nie mam pojęcia jak to wygląda kiedy firma jest zarejestrowana na tym adresie - firma która jest okropnie zadłużona - ale zadłużenie powstało po 2005roku (czyli już po notarialnym przepisaniu mieszkania na męża).
Aglo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ehh » Cz, 16 gru 2010, 19:05

Sprzedać mieszkanie aby spłacić długi możecie zawsze, a póki nie jest zajęte to wogóle bez jakiegokolwiek problemu. Oczywiście ciężko o kupca dopóki są długi w spółdzielni
ehh
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron