• Porady prawne
Euro-tax.pl

Zalanie samochodu w garażu podziemnym

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

Zalanie samochodu w garażu podziemnym

Postprzez gosc1979 » Cz, 22 kwi 2010, 11:11

Witam,
Mam pytanie do forumowiczów.
W czasie tegorocznej zimy samochod zostal zalany przez wode cieknaca ze stropu. Samochod parkowany jest w parkingu podziemnym pod blokiem mieszkalnym. Na to miejsce mam akt notarialny.
Samochod zostal zalany przez wode przedostajaca sie przez pekniecia w stropie. Z wody wytracil sie osad wapienny, ktory trwale wdarl sie w karoserie samochodu. Bez ingerencji fachowego lakiernika nie mozna go usunac. Szkody zostaly wycenione przez rzeczoznawce motoryzacyjnego, wynajetergo w tym celeu przeze mnie. Caly fakt zglosilem do Administraotra budynku, czyli firmy zarzadzajacej nieruchomoscia. Zarzadca odeslal mnie z tym problemem do Dewelopera (budynek jest jeszcze na gwarancji) twierdzac ze zarzadca zarzadza tylko czesciami wpsolnymi a miejsce parkingowe nie jest czescia wspolna, gdyz ja jako wlasciciel posiadam akt not. i powinienem bezposredniou dewelopera roscic wszelkie szkody. Deweloper twierdzi ze budynek juz przekazal Zarzadcy i nie moze brac za to odpowiedzialnosci. W tym momencie jestem zdezorientowany, gdyz nie wiem co mam robic. Chcialbym zlozyc pozew w sadzie ale nie wiem, ktora ze stron pozwac Zarzadce czy Dewelopera?
Prosze o pomoc i fachowa rade.

pozdrawiamgosc 1979
gosc1979
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Cz, 22 kwi 2010, 18:18

Moim zdaniem należałoby pociągnąć do odpowiedzialności zarządcę budynku - domyślam się, że nie jest to Wspólnota Mieszkaniowa, tak więc pozostaje Spółdzielnia Mieszkaniowa.
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Zalanie samochodu w garażu podziemnym

Postprzez SCOW » Pn, 22 paź 2012, 19:10

Kwalifikuje się to do uszkodzenia mienia, więc jak najbardziej należne jest odszkodowanie.
Mamy doświadczenie w takich sprawach, chętnie pomożemy.
SCOW
 
Posty: 8
Dołączył(a): N, 21 paź 2012, 23:56

Re: Zalanie samochodu w garażu podziemnym

Postprzez marcinwroblewsk » Pn, 24 lut 2014, 08:32

najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie sprawy do kancelarii prawnej - niech oni się tym zajmą
marcinwroblewsk
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 24 lut 2014, 08:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Zalanie samochodu w garażu podziemnym

Postprzez melanowicz » Cz, 23 paź 2014, 15:03

Zgłosiłbym sprawę do zarządcy budynku. Niech oni poniosą za to odpowiedzialność.
melanowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 23 paź 2014, 15:01


Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron