Publikacja wywiadów

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Publikacja wywiadów

Postprzez BloodMan » Śr, 23 gru 2009, 15:27

Witam.
Mam następujący problem:
Jestem studentem, pisałem pracę zaliczeniową dla mojego wykładowcy. Żeby ją uatrakcyjnić spotkałem się z pewnym człowiekiem - z Mniejszości Niemieckiej, jeden z VIPów, jest osobą publiczną (wywiad był nagrywany, za zgodą owej persony oczywiście) aby porozmawiać na temat związany z pracą. Umówiliśmy się, iż gotową pracę prześlę mu mailem.Pracę napisałem, była krytyczna względem tej osoby i organizacji którą reprezentuje, ALE poparta dowodami. Nie obrażałem nikogo i nie atakowałem bezpodstawnie.Teraz się okazuje, iż ten Pan nie życzy sobie publikacji jego wypowiedzi (wykorzystalem i tak tylko to, co mi potem mailem nadesłał, cytowałem, nic nie zmieniałem, więc jest szczera prawda).

Pytam zatem:
Czy prawo prasowe daje możliwość zablokowania publikacji przez sprzeciw osoby, która mi w mailu sama napisała odpowiedzi ? Była świadoma po co to mi te odpowiedzi, i wiedziała od początku, że jest to praca krytyczna względem jej poglądów. Dodam, iż nie jest to publikacja prasowa a tylko praca zaliczeniowa dla jednej osoby.
BloodMan
 

Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron