Pomysl na dobry zarobek przy kupnie nieruchomosci. Wypowidzcie sie

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Postprzez pewee » Pt, 14 sie 2009, 22:35

A co przypuscmy bank moglby zrobic skoro wszystko jest zgodne z prawem?
pewee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 14 sie 2009, 23:41

Już Ci o tym pisałem - mógłby uznać, że został wprowadzony w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia pieniędzy (które ostatecznie faktycznie trafiają na konto a tylko pozornie na zakup nieruchomości) i oszukany w ten sposób. Oczywiście o ile bank w ogóle zorientowałby się w całej machinacji i chciał dochodzić swoich racji zgłaszając to np. do prokuratury (być może uznałby że dochód z kredytu na mieszkanie mu wystarcza i nie będzie z tego robił sprawy).

Zgodność z prawem nie jest tu dla mnie do końca oczywista. To o czym piszesz - ale tylko, gdy opisane postępowanie było z góry zaplanowane i obliczone tak naprawdę na zdobycie gotówki a nie kupno mieszkania i gdy można to udowodnić - może być - wobec banku - zachowaniem na granicy oszustwa.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pewee » N, 16 sie 2009, 20:16

No ok ok, ale wydaje mi sie, ze nawet jesli by bankowi cos nie pasowalo to przeciez nie moze nic z tym fantem zrobic bo wszystko byloby zgodne z prawem... A juz na pewno nie moja wina, ze takie mamy prawo, prawda?
pewee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 17 sie 2009, 09:07

To Ty wymyśliłeś coś co jest swego rodzaju oszustwem wobec banku, a nie nasze prawo. I Twoja intencja jak najbardziej może czynić z tego przestępstwo.
Zwalanie na prawo brzmi w tej sytuacji zupełnie dziecinnie.
Być może się mylę, ale mam wrażenie, że jesteś jeszcze bardzo młodym człowiekiem.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pewee » Śr, 19 sie 2009, 21:08

Jak moge dokonac przestepstwa skoro nie zlamie prawa? A co do wieku to musi wystarczyc, ze powiem, ze jestem dorosly
pewee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez detewe » Pt, 11 wrz 2009, 13:04

Nie bardzo rozumiem skąd masz niby zarobić 100000 zł po 20 latach. Zwróć uwagę że do banku musisz oddać kapitał i odsetki od niego. Do tej pory rozważasz tylko sytuację odsetek, a o kapitale nic, też trzeba go oddać. Co najwyżej to możesz zarobić z takiej sytuacji około 0,5 % rocznie. czyli z kwoty 100000 zł ok 500 zł rocznie. To wszystko. Zapomnij o kwocie 100000zł. Pozdrawiam.
detewe
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron