Pobieranie alimentow a wyjscie za mąż

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Pobieranie alimentow a wyjscie za mąż

Postprzez Joasia1991 » Pn, 8 cze 2009, 10:29

Witam. W sierpniu koncze 18 lat i zamierzam wyjsc za maz. On jest w moim wieku, pracuje, jednak zarabia malo-800zl. Ja pobieram alimenty w wysokosci 300zl. W zasadzie jest to zaliczka alimentacyjna, bo ojciec siedzi w wiezieniu(za znecanie nad rodzina pod wplywem alkoholu). Zamierzam uczyc sie po liceum dalej,a mianowicie studia w innym miescie,niestety kosztowne. Chcialabym dalej pobierac zaliczke, jednak czy moge? mam zamiar zamieszkac z mezem, on mieszka na 4 pokojach, oplaty wynosza miesiecznie ok1200zl, mieszka tam meza matka, ojciec, brat z dziewczyna i dwojka dzieci(2 lata i pol roku). Brat i dziewczyna nie pracuja, ona pobiera chyba jakis zasilek z MOPS-u. Rodzice zarabiaja razem jakies 2tys.WIEC CZY MOGE SIE STARAC O ALIMENTY SKORO 18 LAT KONCZE W SIERPNIU,WE WRZESNIU TRZEBA ZLOZYC WNOSEK,A ZA MAZ WYJDE W PAZDZIERNIKU? JAK TO ZROBIC I ROZEGRAC SKLADANIE WNIOSKOW?

Moja matka pojechala miesiac temu do Anglii, nie wiem, czy legalnie. Nie przysyla zadnych pieniedzy na utrzymanie moje i mojego 16-letniego brata. Chcialabym pobierac od niej rowniez alimenty, poniewaz bedac w Polsce nie pracowala, ja nie dostawalam ani grosza z alimentow od ojca, ona tylko pila nie dbala o dom, po 4-5 dniach od wyplaty pieniedzy juz nie bylo...

Dochody przyszlego meza i zaliczka ze strony ojca nie wystarczy na dwie osoby, a ja chcialabym sie uczyc jesli nie za miastem to przynajmniej tu, na miejscu... MUSZE WYSTAPIC O ALIMENTY OD MATKI, BO PO DOBROCI ONA MI ALBO PRZYSLE ABO NIE, JAK JEJ NAJDZIE. BEDE MUSIALA SIE PRZED NIA PLASZCZYC I PROSIC O PIENIADZE, KTORE MI SIE CHYBA NALEZA DOPOKI SIE UCZE...

JAK TO ROZEGRAC?

PROSZE O ODPOWIEDZI NA TE DWA PYTANIA, Z GORY DZIEKUJE.
POZDRAWIAM.
Joasia1991
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 8 cze 2009, 12:04

Z dniem 1 października 2008 ponownie rozpoczął działalność Fundusz Alimentacyjny więc pobierane przez Ciebie świadczenie nie jest już zaliczką alimentacyjną lecz świadczeniem z funduszu alimentacyjnego, do którego utracisz prawo z chwilą zawarcia związku małżeńskiego.
Alimenty (od rodziców) przysługują uprawnionemu dopóki nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez joasia1991 » Pn, 8 cze 2009, 13:35

dziekuje za odpowiedz. Teraz wiem co robic :)
joasia1991
 


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron