• Porady prawne
Euro-tax.pl

Samochód bez OC - wypadek

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

Samochód bez OC - wypadek

Postprzez jajakoja » So, 23 maja 2009, 16:40

Miałem takie zdarzenie : spowodowałem wypadek samochodem będąc pewnym, że mam opłacone OC. Po 3 miesiącach dostałem info z Funduszu Gwarancyjnego, że OC nie było opłacone i mam im zwrócić 18 tys. zł, które wypłacili poszkodowanemu.

Co się okazało - ponieważ pracowałem z dala od miejsca zamieszkania nie miałem kiedy wejść do ubezpieczalni. Dałem pieniądze krewnej z prośbą by zapłaciła ubezpieczenie. Ona poszła do PZU i wypowiedziała umowę (żeby kwitki nie przyszły do mnie pocztą), a mi dostarczyła sfałszowany dowód opłacenia OC.

Co teraz mogę zrobić? Adwokat twierdzi, że jedynie skarżyć krewną w Sądzie Cywilnym. Ale przecież ja nie wydawałem jej zgody na zerwanie umowy z ubezpieczycielem. Czy PZU nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to, że pozwolili wypowiedzieć umowę osobie, która nie była właścicielem samochodu i nie miała dowodu rejestracyjnego?

Co ja mogę zrobić w tej sytuacji?
jajakoja
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron