Czy dzieciom należy się zachowek

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Czy dzieciom należy się zachowek

Postprzez wilczyczka24 » Pt, 27 lut 2009, 11:13

Witam
Tym razem mam problem ze spadkiem a mianowicie z zachowkiem mój św.pamięci dziadziuś zmarł w grudniu 2008 roku pozostawiając po sobie testament w którym przepisał całe mieszkanie mojej mamie a ciocie (siostrę mojej mamy) wydziedziczył gdy odbyło się przeczytanie testamentu na rozprawie sądowej sędzia pował do siebie córkę cioci z uwagi na to że jest osąbą niepełnoletnią i nakazał jej stawiennictwo z kuratorem podobno w zeszłym roku weszło takie prawo że skoro ciocia została wydziedziczona to zachowek należy się jej córce więc moje pytanie brzmi czy jesli moja kuzynka która praktycznie przez 17lat nie interesowała się naszym dziadkiem przychodziła do niego tylko wtedy gdy potrzebowała wsparcia np. finansowego co zdażało się to sporadycznie a na drugi dzień już go nie znała może dostać zachowek? Czy też podczas rozprawy sądowej także może zostać wydziedziczona właśnie z takiego samego powodu co jej mama?
wilczyczka24
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron