Sprzeciw w postępowaniu upominawczym

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Sprzeciw w postępowaniu upominawczym

Postprzez adviser1 » Pn, 29 gru 2008, 10:01

Witam serdecznie i bardzo prosze o pilną pomoc.

W 2000r zadłużyłem się i w wyniku tego mój wierzyciel wystapił do Sądu i otrzymałem nakaz zapłaty, który w całości uznałem. Od tamtej pory komornik prowadzi postepowanie egzekucyjne a roszczenie jest sukcesywnie zaspokajane. Na początku tego roku mój wierzyciel, sprzedał tą wierzytelność funduszowi "X", który ponownie wystapił do Sądu o wydanie nakazu w postepowaniu nakazowym lub upominawczym a dodatkowo kolejne koszty (opłaty skarbowej i zastepstwa procesowego a w razie wniesienia sprzeciwu: również o kolejne zastepstwo procesowe).
W swoim pozwie jednak nawet nie wspomniał o tym, ze już jest prowadzone postepowanie egzekucyjne w stosunku do tej wierzytelności. Są tydzień temu wydał nakaz w postępowaniu upominawczym.
Czy wg Was, w tych okolicznościach,jest mozliwe wniesienie takiego pozwu a nastepnie wydanie nakazu zapłaty?
Co mogę zrobic w tej sprawie?


Dziekuję z góry za wszelką okazaną pomoc
adviser1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron