Skad dowiedziec sie o karze?

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Skad dowiedziec sie o karze?

Postprzez niucha0077 » Śr, 10 gru 2008, 14:05

Nie odebrałem wyroku, moja matka nie odbierala za mnie listow poleconych. Chciałbym sie dowiedzieć jaki dostałem wyrok, niestety nie ma mnie w Polsce, czy jesli poprosze adwokata o dowiedzenie sie o wyrok, moze on dowiedziec sie tego???? Oczywiście licze sie z tym ze bede musial mu zaplacic ale to jest najmniejszy problem.
niucha0077
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 11 gru 2008, 23:48

Napisz pismo do Sądu zawierające wniosek o doręczenie Ci odpisu wyroku (zaznacz że to nie w celu wuwiedzenia apelacji jeśli nie chcesz skarżyć wyroku albo minął już do tego termin) i wskaż adres matki jako miejsce gdzie ma być doręczony. Reszty dowiesz się do matki.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez niucha0077 » Pt, 12 gru 2008, 11:56

A jesli chcialbym skarzyc wyrok? podczas pierwszej rozprawy bylem troche w innej sytuacji, w tym momence mam na utrzymaniu dziecko i konkubentke(nie pracuje gdzyz zajmuje sie kilku miesiecznym dzieckiem, ktore jest moje oczywiscie, ma moje nazwisko), i chcialbym zamienic ta kare (to byla sprawa apelacyjna prokuratora i on zadal 9 miesiecy pozbawienia wolnosci, i prawdopodobnie sad sie przychylil)czy mozna to zamienic to na kare pieniezna, i jak duza jest mozliwosc ze sad sie przychyli do mojej prosby? bardzo dziekuje za odpowiedz
niucha0077
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 14 gru 2008, 00:49

Wyrok możesz skarżyć o ile nie upłynął termin na to przewidziany.
Kary pozbawienia wolności nie zamienia się na karę pieniężną (teoretyzując, można powiedzieć, że takiej zamiany mógłby dokonac co najwyżej Prezydent RP w drodze ułaskawienia).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez niucha0077 » Pn, 15 gru 2008, 17:15

czy jesli pojde do adwokata, pomoze mi napisac taki list do Prezydenta RP?
niucha0077
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 15 gru 2008, 23:15

Pewnie pomoże - oczywiście za wynagrodzeniem. A taki "list" kieruje się najpierw do Sądu który wydał wyrok w pierwszej instancji.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez niucha0077 » Wt, 16 gru 2008, 13:14

Tzn? Czyli do sadu ktory wydal pierwszy wyrok tak? dziekuje za pomoc.
A pozaty to fajnie ze jest takie forum, i osoby takie jak Ty, ze pomagaja i wyjasniaja wszystkie sprawy, u adwokata za porade to za jedna wizyte min 50zł.
niucha0077
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron