KOMORNIK A ALIMENTY

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

KOMORNIK A ALIMENTY

Postprzez BENKA9 » So, 13 gru 2008, 21:34

Witam mam 19 lat,ucze sie.Mam problem.Ojciec nigdy nie placil alimenty,tylko komornik.Mieszkam razem z mama,ktorej alimenty na mnie nie przysluguja poniewaz zmieniono ustawe w ktoryms tam roku mama za duzo zarabia.
Ojciec ma dom w ktorym mieszka i korzysta z MOPS-u.
Podejrzewam,ze za alkohol przpisze dom komus innemu.Chcialbym sie przed tym zabezpieczyc.
Mam pytanie czy moge zglosic u komornika,zeby po jego smierci zajal dom i splacil mi alimenty zalegle sprzed ok.8 lat
Bede wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam
BENKA9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 15 gru 2008, 15:08

Ojciec nigdy nie placil alimenty,tylko komornik.

Komornik nie jest świętym Mikołajem i aby Ci wypłacić musiał uprzednio zabrać je Twojemu ojcu (wraz z opłatą egzekucyjną).
Mieszkam razem z mama,ktorej alimenty na mnie nie przysluguja poniewaz zmieniono ustawe w ktoryms tam roku mama za duzo zarabia.

Jeżeli egzekucja alimentów od ojca jest skuteczna, to nie ma podstaw do wypłaty świadczenia z funduszu alimentacyjnego bez względu na dochody Twojej mamy.
Ojciec ma dom w ktorym mieszka i korzysta z MOPS-u.
Podejrzewam,ze za alkohol przpisze dom komus innemu.Chcialbym sie przed tym zabezpieczyc.
Mam pytanie czy moge zglosic u komornika,zeby po jego smierci zajal dom i splacil mi alimenty zalegle sprzed ok.8 lat
Bede wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam

Nie prowadzi się egzekucji od nieboszczyków ;)
Taki wniosek możesz złożyć już teraz. Pamiętaj, że opłata egzekucyjna wynosi 15% egzekwowanego roszczenia a egzekucja z nieruchomości dodatkowo jest kosztowna (np. oszacowanie przez biegłego, koszty ogłoszeń w prasie). Jako wierzyciel alimentacyjny jesteś zwolniona z kosztów ale Twój ojciec musiałby je ponieść.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez BENKA9 » Wt, 16 gru 2008, 08:28

SERDECZNIE DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.POZDRAWIAM
BENKA9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości