PILNE!!!odszkodowanie z tytułu wypadku w pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

PILNE!!!odszkodowanie z tytułu wypadku w pracy

Postprzez flowerpower9 » Pn, 22 wrz 2008, 18:57

witam!

Mam sprawę do znających temat, otóż mój przyjaciel uległ wypadkowi w pracy, stracił dłoń, na pewno zostanie inwalidą, dostanie ubezpieczenie z PZU, ale chcemy walczyć także o odszkodowanie z ZUS-u i być może (jeśli prawnie jest taka możliwość) z firmy, gdzie pracował.

1. Czy jest możliwośćdostania odszkodowania z ZUS-u i firmy go najmującej??????????

leży w szpitalu i coraz więcej ludzi z PIP-u, BHP i Policji kręci się tam, żeby go przesłuchać, mimo, że od wypadku minęło dopiero 2 dni.

2. Czy mój przyjaciel musi już teraz odpowiadać na te wszystkie pytania?

3. Co zrobić, jakie podjąć kroki, żeby dostał również odszkodowanie z ZUS-u i firmy.

4. Jakie znaczenie będzie miało to, czy wypadek był z jego winy lub z nie jego winy? Bo jak na razie, wszelkiej maści ludzie mówią, że wina była jego.

5. Jakie znaczenie ma to, czy był przeszkolony do tej maszyny, na której uległ wypadkowi, brak tablic instruktażowych w rejonie maszyny, śliska podłoga wokół maszyny, wystające blachy na około???
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron