Odzyskanie zrzeczonych się praw do domu

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Odzyskanie zrzeczonych się praw do domu

Postprzez Jolanta123 » Pn, 25 sie 2008, 19:47

Pomocy!
Mam niemaly problem, otoz razem z siostra zrzeklysmy sie prawa do domu (po smierci mamy) na rzecz taty. Jednak teraz stosunki z ojcem bardzo sie popsuly, wbrew naszej woli chce on sprzedac dom, a sam przeprowadzic sie do nowo poznanej kobiety. Nie chcemy sie z tym zgodzic bo nie ufamy tej kobiecie i nie chcemy zeby ojciec pozniej zostal na lodzie. Czy mozemy przywrocic w jakis sposob nasze prawa do domu???? Prosze o szybka pomoc. Co robic??? Dziekuje za kazda pomoc...
Jolanta
Jolanta123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pinkiboy » Pt, 5 wrz 2008, 15:44

Co w Waszym przypadku znaczy "prawa do domu"?
Jaki charakter miała własnośc?
Dlaczego uważacie, że ojciec sprzeda dom?
Jak wygląda cała sytuacja?
Proszę szerzej ja opisac, a postaram się pomóc.
Pozdrawiam
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez Jolanta123 » So, 6 wrz 2008, 00:11

dziekuje za zainteresowanie. otoz sprawa wyglada tak.
z siostra mieszkamy w australi, jakis czas temu zmarla nasza mama, ojciec poznal niedawno kobiete, mlodsza duzo od niego ktora totalnie zakrecila mu w glowie, nie chce mieszkac w domu ojca i namawia go do sprzedania. z sistra kilka lat temu napisalysmy pismo o wymeldowanie nas z domu po rodzicach i i wszystkie prawna w sprawie domu zrzekamy sie na rzecz ojca.
dom jest wlasnosciowy i z tego co wiem po smierci mamy naleza (nalezaly) sie nam jakies jego czesci. boje sie ze gdy ojciec sprzeda dom ta kobieta tak okreci ojca ze na koniec on zostanie bez niczego.
czy takie nasze pisemne zrzeczenie sie domu na rzecz ojca ( podpisane notarialnie) wystarczy by mogl sprzedac ten dom? jesli tak czy mozna jakos to odrecic, np napisac oswiadczenie (ale gdzie?) ze zmienilysmy zdanie i nie zrzekamy sie prawa do naszej czesci domu.
dziekuje za kazda odpowiedz
Jolanta123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość