Pilne!!! Długa na poczet Sądu Rejonowego

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Pilne!!! Długa na poczet Sądu Rejonowego

Postprzez flowerpower9 » Pn, 11 sie 2008, 13:50

prawie 3 lata temu żona była wezwana do Sądu w charakterze świadka. Niestety w czasie, gdy miała się zgłosić do Sądu mieliśmy pilny wyjazd, i nie uprzedziliśmy o tym Sądu. Jak się okazało - Sąd nałożył karę za niestawiennictwo na rozprawę w wysokości 200zł. Nie mieliśmy z czego zapłacić, bo mamy trójkę dzieci. Było postępowanie komornicze - komornik sprawę umorzył, opisał sytuację, że dzieci na utrzymaniu, że nie posiada żadnych rzeczy, które mogły by być zabrane przez komornika w drodze egzekucji, że nie posiada żadnych nieruchomości, że mieszkamy u teściów - komornik napisał w postanowieniu, że sprawa jest całkowicie umorzona z braku możliwości.

I dzwoniłem do Sądu - czy ten dług 200 zł można umorzyć, miła Pani poprosiła, żeby zadzwonić jutro, na moje pytanie - czy taki dług można umorzyć, oświadczyła, że nie wie (ja wyczułem, że prawdopodobnie musi to z kimś skonsultować), ale dodała też, że musi zobaczyć postanowienie, które przysłał komornik, czy tam faktycznie jest napisane, że nie ma możliwości ściągniecia tych należności w drodze postępowania komorniczego.

Moje pytanie jest takie - czy jest możliwość, że Sąd tą karęumorzy w całości - te 200 zł???

Czy ktośzna podstawę prawną umorzenia takiego długo (tych 200zł)???

Jutro do tego Sądu będę dzwonił, i chciałbym mieć jakiś argument w ręku, jakiś przepis prawny, wg którego Sąd może tą karę200zł umorzyć całkowicie i na zawsze.

z góry dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. pzodrawiam
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 11 sie 2008, 17:17

W jakim postępowaniu nałożono na świadka karę? Karnym? Cywilnym? Innym?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez flowerpower9 » Pn, 11 sie 2008, 19:09

w postępowaniu karnym, bo nr sprawy jest oznaczony "K"
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kropecka » Pn, 11 sie 2008, 19:31

u mnie w sądzie w którym pracuję, wystarczyło napisać usprawiedliwienia z prośbą o umorzenie kary i generalnie sąd się do tego przychylał.
kropecka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez flowerpower9 » Pn, 11 sie 2008, 20:43

no tak, tyle, że ta sprawa jest z 2005 roku...powiedzieli, że usprawiedliwienie, to trzeba napisać jeszcze przed rozprawą...
a teraz nie ma to już sensu. Czy ktoś zna jeszcze jakąś inną drogę wyjścia?
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez flowerpower9 » Wt, 12 sie 2008, 18:06

sprawa już nieaktualna, na tą chwilę załatwione i chyba już na zawsze (piszę na tą chwilę, gdyż z posiadanych informacji co się dowiedziałem nie dostaniemy pisma o umorzeniu długu, a jedynie w karcie dłużnika będzie to widniało jako umorzone, co będzie można sprawdzić w Sądzie, więc dopóki nie jest to w karcie dłużnika zmienione jako umorzone, istnieje jakieś tam z mojego pkt widzenia prawdopodobieństwo, że może sięto zmienić jeszcze), dla tych, którzy mają podobną sprawę, u mnie jest tak - komornik nie przeprowadził skutecznej egzekucji ponieważ brak posiadania mienia ruchomego, nieruchomości ani innych rzeczy, które mogą podlegać egzekucji, poza tym, zaświadczenie z urzędu pracy oraz fakt posiadania dzieci także miały znaczenie, że w całości komornik wydał postanowienie o braku możliwości wykonania skutecznej egzekucji oraz komornik umorzył sprawę i na tej podstawie Sąd także umorzy sprawę i w karcie dłużnika za jakiś czas sprawa będzie widniała jako umorzona, a korornik z tego samego powodu nie będzie ściągał należności za wykonywane czynności.
flowerpower9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron