jak przepisać spadek na jedną osobę

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

jak przepisać spadek na jedną osobę

Postprzez ozana_1 » So, 9 sie 2008, 13:37

Witam i proszę o pomoc. W lutym tego roku zmarla moja mama. Pozostała po mamie 1/2 część mieszkania (tata jest współwłaścicielem i ma drugą połowę) została podzielona na spadkobierców czyli na mnie, moją siostrę i tatę. Każdy z nas ma 1/3 części mamy. Aktualnie jesteśmy na etapie zdobywania zaświadczenia z US, że podatek od spadku nie należy się. I teraz proszę o pomoc. Docelowo to mieszkanie ma być przepisane na mnie, tylko nie wiemy w jakiej formie trzeba to zrobić - darowizna?, czytam o dziale spadku, ale za bardzo się w tym nie orientuję. Na początku chcemy to zrobić w ten sposób, że ja i siostra przekazujemy nasze części tacie, a on przepisuje (testament?) całość na mnie. Podpowiedzcie jak to najsprawniej zalatwić. I jeszcze jedno, Czy do Urzędu Skarbowego każdy z nas skada indywidualnie prośbę o wydanie zaświadczenia o tym podatku, czy można na jednym podaniu (i wtedy jedna opłata skarbowa) i wtedy wszystkie strony się podpisują? Dziękuję za wszystkie porady. Pozdrawiam
ozana_1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron