kiedy można wystapić o zatarcie kary

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Postprzez dordzi6168 » Pn, 4 sie 2008, 20:59

i może wiecie jak się to odbywa czy to jest jakieś postanowienie Sadu ...czy wzywają na rozprawę ukaranego..czy sąd załatwia to sam zaocznie....
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 4 sie 2008, 21:51

i może wiecie jak się to odbywa czy to jest jakieś postanowienie Sadu ...czy wzywają na rozprawę ukaranego..czy sąd załatwia to sam zaocznie....


O zatarciu skazania w wypadku gdy ma to być zatarcie na wniosek strony orzeka Sąd na posiedzeniu. Strony o posiedzeniu są zawiadamiane (obecnośc co do zasady nie jest obowiązkowa ale Sąd może postanowić inaczej).

Popełnienie wykroczenia po wydaniu wyroku skazującego, który ma być zatarty może mieć wpływ na decyzję Sądu o fakultatywnym zatarciu.
Moim zdaniem jeśli wykroczenie wynikło z tego samego zdarzenia co przestępstwo (a tak rozumiem to co zostalo wyżej napisane) to nie powinno mieć wpływu na decyzję o zatarciu skazania za przestępstwo (bo wykroczenie było popełnione przed wydaniem wyroku za przestępstwo).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi6168 » Wt, 5 sie 2008, 16:49

Dredd...bardzo ci dziekuję...jesteś wielki...dzieki tobie udao mi sie z mężem przez to wszystko przejśc....i patrz zaraz bedzie 3 lata ...od kary i bedzie można wystąpic o zatarcie kary....bardzo ci dziękuję...

a czy wiesz czy gdzieś w necie można znależć wzór wniosku z przykładowym uzasadnieniem...Pozdrawiam-Dorota
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 6 sie 2008, 00:19

Niestety nie wiem. Ale sądze że można sobie dać radę także bez wzoru.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi6168 » Śr, 6 sie 2008, 06:53

Myslę, ze tak skoro sama napisałam dwa wnioski do sądu o dobrowolne poddanie sie karze z uzasadnieniem i oba przeszły w sadzie bez zmian na wyższe kary...jeszcze raz dziekuję.
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron