Urząd Skarbowy rozpoczął przeciwko mnie postępowanie za sprzedaż internetową.

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Urząd Skarbowy rozpoczął przeciwko mnie postępowanie za sprzedaż internetową.

Postprzez Cikolo » Pn, 5 maja 2008, 08:03

Urząd Skarbowy rozpoczął przeciwko mnie postępowanie za sprzedaż na allegro. Prowadziłem firmę którą zamknąłem w październiku 2006 roku ale nie była to działalność sprzedaży internetowej. Od zakończenia działalności jestem na zasiłku dla bezrobotnych. Zacząłem sprzedawać, różne niepotrzebne rzeczy w domu, na allegro do marca 2007roku. Sprzedawałem naklejki kolekcjonerskie które zbierało moje dziecko, numery które się powtórzyły wystawiałem na sprzedaż, z tego co się już dowiedziałem w necie, opodatkowaniu nie podlega towar który miałem dłużej niż 6 miesięcy. W moim przypadku część tych naklejek była sprzedana wcześniej przed upływem 6 miesięcy a część po tym okresie. Sprzedałem też inne, rzeczy które były zbędę w domu, odzież która była na mnie zadurza, bo sporo schudłem, a nie nosiła śladów używania niektórej nawet nie nosiłem (1 sweter, 4 bluzy, 2 golfy, 6 koszulek jednego rozmiaru i 8 innego rozmiaru) nie mam jak udokumentować, że miałem ją dłużej niż 6 miesięcy, kto to wiedział, że muszę trzymać rachunki aby się później wytłumaczyć przed US. Sprzedałem używany rowerek treningowy do Fitness (na zakup też nie mam rachunku). Sprzedałem też zbędny zestaw głośnomówiący do telefonu noki bo zmieniłem na inny telefon. Dwa puste cartridge do drukarki. Nie drukowałem treści aukcji bo nie wiedziałem, że to trzeba przechowywać na wypadek kontroli. Sprzedałem w 2007 roku na kwotę 2993,95zł (taką informację otrzymałem z allegro jak o to wystąpiłem) oraz zapłaciłem allegro prowizję za 2007 rok w wysokości 295,03zł. Już wcześniej złożyłem PIT za 2007 w którym nie wykazałem tego dochodu z powodu niewiedzy, ale to nie jest chyba tłumaczenie dla Urzędu Skarbowego. W dniu 25.04 przyjechało do mnie dwoje urzędników i mówili, że dużo sprzedaje na serwisie aukcyjnym, że mimo zamknięcia firmy sprzedaję, że dalej prowadzę działalność, aukcji było dużo 483 sztuki w 2007 roku, bo wystawiałem naklejki kolekcjonerskie po poszczególnych numerach. Otrzymałem w dniu 31.04 pismo w którym US zażądał ode mnie zestawienia sprzedaży za 2007 rok i z roku 2008 do dnia kontroli i muszę się zgłosić do US w dniu 9.05. W tym roku sprzedałem na kwotę 2139,59zł. Prowizji odprowadziłem na kwotę 370,09zł. Są to też naklejki z kolekcji mojego dziecka które się zdublowały, dla części jeszcze nie upłynęło 6 miesięcy od ich nabycia, a dla innych już tak. Sprzedałem używane dwa dyski, uszkodzonego mojego notebooka, drobne używane części komputerowe, używaną lornetkę, 4 bluzy, 2 golfy, 8 koszulek w jednym rozmiarze i 5 koszulek w innym rozmiarze. Dla aukcji z ostatniego miesiąca mam możliwość wydrukowania treści aukcji (dotyczy to uszkodzonego notebooka, dysków i drobnej elektroniki) ale już z poprzednich niestety nie. Proszę o poradę co mam teraz zrobić? Czy zrobić wyliczenie, i z nim pojechać do US, co do tych przedmiotów które sprzedałem wcześniej przed upływem 6 miesięcy (od kwoty sprzedaży odjąć koszt zakupu, ale nie mam paragonu, wiem jaka była cena jednostkowa, oraz odjąć koszt prowizji do allegro i wyjdzie mi kwota od jakiej powinienem zapłaci podatek)? Jak argumentować w US taką sytuację? Czy mogę zrobić jeszcze korektę do Pita, skoro mnie już kontrolują? Jakich ewentualnie kar mogę się spodziewać ze strony US?
Cikolo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 6 maja 2008, 12:55

Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pinkiboy » Cz, 22 maja 2008, 17:20

Przede wszystkim wiele zależy od tego czy Twoje konto allegro było kontem firmowym czy nie. POza tym czy rozliczyles sie z US za przedioty wystawione jako firma?
Takich waznych informacji nie podałes.
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez loco » Cz, 22 maja 2008, 18:24

Przede wszystkim wiele zależy od tego czy Twoje konto allegro było kontem firmowym czy nie. POza tym czy rozliczyles sie z US za przedioty wystawione jako firma?
Takich waznych informacji nie podałes.

Podał.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pinkiboy » Cz, 22 maja 2008, 22:43

Podał? W takim razie przepraszam najmocniej, wybaczcie, byc moze zbyt pobieżnie przczytałem tekst, zrobię to uważniej i postaram się pomóc.
Pozdrawiam
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości