Sprawa o domene xxxxxx.pl

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Sprawa o domene xxxxxx.pl

Postprzez invender » Cz, 13 mar 2008, 14:32

Witam,

Jakis czas temu kupilem domene xxxxxxx.pl literowka firmy zajmujacej sie kredytami, domena byla zaparkowana w serwisie sedo.com i wyswietlaly sie na niej reklamy zwiazane z kredytami.

Po dosc dlugim czasie dostalem pismo w ktorym byla informacja:
- prosimy o zaniechanie dzialania na nasza niekorzysc
- prosimy o zwrot zarobionych pieniedzy na tej domenie

Dzialan zaniechalem oraz wyslalem im na podany numer konta pieniadze.

W miedzy czasie pieniadze wrocily do mnie.

Nastepnie otrzymalem informacje ze sprawa zostala skierowana do sadu przeciwko mnie na podstawie artykulu o nieuczciwej konkurencji, sprawa przenoszona byla od miasta do miasta wkoncu trafila do warszawy.

Dzis dostalem telefon z policji ze musze sie spotkac w celu opisania sprawy bo bedzie to skierowane do sadu grodzkiego.

Jak z tego wyjsc "zdrowa noga" ?

Nie robilem tego celowo, nie wiedzialem ze spotkaja mnie takie konsekwencje, gra dla mnie jest nie warta swieczki bo zarobilem 150zl na domenie i tyle im oddalem.

Prosze o pomoc.
invender
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Prokurator » Pt, 14 mar 2008, 16:41

Sąd Grodzki nie jest właściwy do rozpoznawania spraw o chrone konkurencji. W tym co piszesz nie dostrzegam też znamion żadnego wykroczenia.
Prokurator
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez invender » Wt, 18 mar 2008, 12:23

Sąd Grodzki nie jest właściwy do rozpoznawania spraw o chrone konkurencji. W tym co piszesz nie dostrzegam też znamion żadnego wykroczenia.


to dlaczego mnie do sadu gospodarczego podali?
i dlaczego dzwonili do mnie z policji ?
invender
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Prokurator » Wt, 18 mar 2008, 12:43

Sąd Okręgowy- Sąd Gospodarczy jest właściwy do rozpoznania sprawy konkurencji między przedsiębiorcami.

Co do wezwania na Policję i ew. sprawy przed Sądem Grodzkim, to w grę może wchodzić jedynie wykroczenie z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji ale sądzę, że to mocno naciągany pogląd pokrzywdzonego.
Prokurator
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez invender » Wt, 18 mar 2008, 12:56

Sąd Okręgowy- Sąd Gospodarczy jest właściwy do rozpoznania sprawy konkurencji między przedsiębiorcami.

Co do wezwania na Policję i ew. sprawy przed Sądem Grodzkim, to w grę może wchodzić jedynie wykroczenie z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji ale sądzę, że to mocno naciągany pogląd pokrzywdzonego.


nie pozostalo mi nic innego jak czekac.
invender
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez invender » Wt, 22 kwi 2008, 16:03

Dzis odwiedzil mnie policjant, nie bylo mnie wdomu dostal numer tel. do mnie i sobie poszedl, podobno ma sie ze mna skontaktowac.
invender
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez rafek38 » Cz, 24 kwi 2008, 15:41

jeżeli to wykroczenie to przesłucha cię w charakterze osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia
rafek38
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron