wymeldowanie byłego męża

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

wymeldowanie byłego męża

Postprzez denix » Pt, 1 lut 2008, 18:59

Witam,mam pewien problem i niewiem jak go zakończyć.byłam już we wszystkich urzędach i wszyscy mówią inaczej,już się z tego wszystkiego pogubiłam.Zacznę od początku;5 lat tem dostałam rozwód z moim byłym mężem z jego winy i eksmisją czyli on ma eksmisje.Mieszkał po rozwodzie 5 lat na działce,pewnego dnia przyszedł do mnie do mieszkania jakby nigdy nic z torbami i powiedział że,on tu jest meldowany i będzie tu mieszkał.Faktycznie jest na tym mieszkaniu nadal meldowany,poprostu myslałam że,rozwód z eksmisja zakonczy całą sprawę ale jednak myliłam się.Chcę się zamienić mieszkaniem na mniejsze gdyz nie stać mnie opłacać tu czynsz ale zamiana jest nie możłiwa bo BYŁY MĽŻ jest meldowany na tym mieszkaniu i musiałby podpisać że,się zgadza na zamiane a on powiedział że,niczego nie podpisze bo nigdzie się nie wybiara.Siedzi tak u mnie nie płąci żednych opłat,awanturuje się bo to alkoholik.Proszę mi powiedzieć gdzie mam pójść czy do komornika czy do sądu żeby go eksmitowali.I jak to wszystko wygląda?poz
denix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 1 lut 2008, 20:33

Zameldowanie nie przesądza o prawie do zajmowania lokalu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 1 lut 2008, 20:49

Zameldowanie nie przesądza o prawie do zajmowania lokalu.

Ani o braku takiego prawa.
Jesli masz nakaz eksmisji z klauzulą wykonalności to idz do komornika
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez rafek38 » Wt, 5 lut 2008, 23:11

spraw wygląda trochę dziwnie gdyż trzeba było przystapić do tzw. wymeldowania administracyjnego, gdy były mąz nie mieszkał z tobą. W takim wymeldowaniu trzeba wsakazac że były mąż nie przebywa pod wskazanym adresem od około pół roku, oraz że nie pozostawił zadnych rzeczy osobistych. Z takim czymś zwracamy sie do urzędu gminy bądz do wydziału spraw obywatelskich. Sprawa jest o tyle trudna że były mąż wrócił, lecz jest sposób obejś to. Gdy pije i awanturuje sie wezwać na intewencję Policje i okazać im nakaz eksmisji i wtedy pan powinien w obecności funkcjonariuszy opuścic lokum i następnie przystąpić do wymeldowania. Można również założyc sprawę o wymeldowanie w sądzie.
rafek38
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez denix » Cz, 7 lut 2008, 19:55

spraw wygląda trochę dziwnie gdyż trzeba było przystapić do tzw. wymeldowania administracyjnego, gdy były mąz nie mieszkał z tobą. W takim wymeldowaniu trzeba wsakazac że były mąż nie przebywa pod wskazanym adresem od około pół roku, oraz że nie pozostawił zadnych rzeczy osobistych. Z takim czymś zwracamy sie do urzędu gminy bądz do wydziału spraw obywatelskich. Sprawa jest o tyle trudna że były mąż wrócił, lecz jest sposób obejś to. Gdy pije i awanturuje sie wezwać na intewencję Policje i okazać im nakaz eksmisji i wtedy pan powinien w obecności funkcjonariuszy opuścic lokum i następnie przystąpić do wymeldowania. Można również założyc sprawę o wymeldowanie w sądzie.



dzięki za odpowiedż.każdy mówi co innego i sama niewiem co zrobić!W pon chcę pójść do sądu rejonowego i złożyć wniosek o przeprowadzenie eksmisji.Tak mi doradziła ta babka w biurze podawczym w sądzie.Ciekawa jestem czy to przejdzie i ile czasu to będzie trwało?poz:)
denix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez denix » Cz, 7 lut 2008, 19:56

Zameldowanie nie przesądza o prawie do zajmowania lokalu.



dzięki za odpowiedż.każdy mówi co innego i sama niewiem co zrobić!W pon chcę pójść do sądu rejonowego i złożyć wniosek o przeprowadzenie eksmisji.Tak mi doradziła ta babka w biurze podawczym w sądzie.Ciekawa jestem czy to przejdzie i ile czasu to będzie trwało?poz:)
denix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez denix » Cz, 7 lut 2008, 19:57

Zameldowanie nie przesądza o prawie do zajmowania lokalu.



tak mam nakaz eksmisji z klauzulą wykonalnośći poz:)
denix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 10 lut 2008, 13:47

tak mam nakaz eksmisji z klauzulą wykonalnośći poz:)

To idź z nim do komornika.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez denix » N, 17 lut 2008, 19:47

tak mam nakaz eksmisji z klauzulą wykonalnośći poz:)

To idź z nim do komornika.

byłam kazali mi zapłacić 1700zl aby mogli się tym zająć.Podobno mam złożyć wniosek do sądu rejonowego o przeprowadzenie natychmiastowej eksmisji.Jutro jade go złożyć jestem ciekawa czy to coś da i ile czasu się tym sąd zajmuje?poz
denix
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron